Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 275 днів. За цей час ми опублікували 23482 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Укрінформ

У Харкові російські війська повністю знищили єдиний в Україні та один з найбільших в світі Національний центр генетичних ресурсів рослин. Таких банків у світі є лише декілька, розповів провідний науковий співробітник інституту рослинництва ім. Юр’єва Сергій Авраменко.

За його словами, насіння вже готували до сівби і з березня співробітники мали вже засівати колекцію. Воно зберігалось у спеціальних сховищах.

«Все перетворилося на суцільний попіл. Десятки тисяч зразків. Це світова колекція. У тому числі сорти, яким сотні років, старовинні, яких уже ми не зможемо відновити. Тут було пекло, алюміній поплавився. Вигоріло все», – розповів Авраменко.

У банку зберігалося понад 160 тисяч сортів і гібридів із усього світу. Там були старовинні сорти, яким сотні років, зокрема ярі культури. Вони вже не підлягають відновленню.

На території центру не було військових чи бійців тероборони. На його думку, ворог спеціально цілився в наукову установу, саме в те місце, де зберігався банк генетичних ресурсів рослин.

Установа має давню історію, зберігся навіть за часів німецької окупації. Авраменко розповів, що «німці не знищували цієї колекції, а навпаки намагалися зберегти, щось приховати, бо знали, що і їхнім нащадкам це знадобиться». Селекціонери з усього світу, всіх країн, у тому числі РФ, замовляли і одержували зразки з цього генофонду, щоб створювати свої сорти, адаптовані до місцевості.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button