Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: kmu.gov.ua

Європейська Комісія затвердила план відбудови України. Голова Кабінету Міністрів Денис Шмигаль заявив, що Європейський Союз стане ключовим гравцем у майбутній відбудові.

«Проте головне в цьому плані не гроші. Головне — це офіційно оформлений меседж, що ЄС стане ключовим гравцем у майбутній відбудові України. Ми разом будемо не просто відновлювати те, що зруйнували росіяни, а будемо будувати Нову Україну. За новими європейськими правилами», — заявив прем’єр-міністр.

За його словами, Європейський Союз спиратиметься на план, який розробляє Нацрада з питань повоєнного відновлення. Шмигаль пояснив, що Україна буде «власницею» процесу. Європейська Комісія оцінює план відновлення у 500-600 млрд євро. 

План ґрунтуватиметься на таких принципах:

  • відбудова всієї інфраструктури за найновішими стандартами та європейською політикою;
  • модернізація української держави та наших інституцій;
  • максимальна інтеграція України з ЄС в усіх сферах і напрямках;
  • економічна трансформація, в тому числі нові можливості для українського бізнесу.

Єврокомісія також запропонувала 9 мільярдів євро макрофінансової допомоги Україні. Допомога виплачуватиметься траншами з тривалими термінами погашення та пільговими відсотковими ставками.

«Потрібні великі глобальні фінансові зусилля для відновлення країни після збитків, завданих війною, для створення основ вільної та процвітаючої країни, заснованої на європейських цінностях, добре інтегрованої в європейську та світову економіку, та для підтримки її на її європейському шляху. Поки російська агресія продовжується, загальні потреби у відновленні України поки що невідомі. Проте важливо вже зараз розробити основні складові цих міжнародних зусиль. Підтримка повинна мати середньо- та довгостроковий перспективі», – йдеться в заяві Європейської Комісії.

Реконструкцію очолить українська влада у тісній співпраці з Європейським Союзом та іншими ключовими партнерами, такими як країни «Великої сімки» й «Великої двадцятки», та третіми країнами, міжнародними фінансовими інститутами та організаціями. Партнерство між європейськими та українськими містами й регіонами прискорить реконструкцію.

План реконструкції RebuildUkraine, що базується на оцінці потреб, стане основою для визначення пріоритетних областей, вибраних для фінансування, та конкретних проєктів. Платформа координуватиме джерела фінансування, а також слідкувати за ходом реалізації плану.

Комісія пропонує створити фонд RebuildUkraine як основний правовий інструмент підтримки ЄС за рахунок поєднання грантів та кредитів. Його планують включити до бюджету ЄС, що забезпечить прозорість, підзвітність та надійне фінансове управління цією ініціативою.

Значний акцент буде зроблено на реформах у сфері верховенства права та боротьбі з корупцією, а інвестиції, приведені у відповідність до кліматичних, екологічних та цифрових політик та стандартів ЄС.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button