Реставратори відновили панно «Місто на семи пагорбах», яке демонтували з київського готелю
Панно тимчасово розмістили в одному з залів будинку Консисторії Софійського архітектурного ансамблю.
Панно тимчасово розмістили в одному з залів будинку Консисторії Софійського архітектурного ансамблю.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Художники-реставратори Національного заповідника «Софія Київська» завершили реставрацію та монтаж керамічного панно Галини Севрук «Місто на семи горбах», яке демонтували у жовтні минулого року з фоє київського готелю «Турист».
Композицію розмістили на стіні одного з залів нещодавно відреставрованого будинку Консисторії Софійського архітектурного ансамблю.
Під час демонтажу певна частина керамічних елементів була пошкоджена. Фахівці провели маскування дрібних тріщин і западин на поверхні з додержанням фактури. Після цього кожен елемент затонували.
В подальшому твір мають перенести до майбутнього музею керамічної лабораторії Ніни Федорової, який планується відкрити на території заповідника «Софія Київська». До сьогодні там збереглося приміщення лабораторії, в якому 30 років працювала Галина Севрук.
Восьмого жовтня 2021 року у фоє готелю «Турист» демонтували горельєфне керамічне панно «Місто на семи горбах», створене 1986 року Галиною Севрук. Директор готелю Віталій Драган запевнив, що панно зняли «спеціалісти у даній сфері», і що усі фрагменти збережені «на 100%». Водночас він заявив, що керівництво готелю шукає «спадкоємця даного шедевру».
Панно почали створювати 1980 року, а монтувати у фоє готелю «Турист» – вже 1986-го. Це була остання робота мисткині.
Монтаж був дуже складним, деталі переставляли по кілька разів. Це була остання монументальна робота художниці. На панно зображені княгиня Ольга та князь Ярослав з донькою Анною – королевою Франції, птах Сирин та герої стародавньої історії Києва.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті