Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: unsplash

Втрати малого та середнього бізнесу в Україні внаслідок повномасштабної війни становлять приблизно від 64 до 85 мільярдів доларів. Дослідження провела Advanter Group.

За результатами опитування 4-7 травня бізнесмени говорили про втрати майже 64 мільярдів доларів. Водночас під час дослідження 21-23 березня 260 власників та СЕО підприємств заявили про втрати в 85 мільярдів доларів. Тобто можна говорити про переоцінку бізнесом власних втрат.

Середні обсяги втрат мікропідприємств (але не ФОП) становлять приблизно 38,5 тисяч доларів, малих — 312,6 тисяч, середніх — понад два мільйони доларів.

За даними опитування, 49% підприємств малого та середнього бізнесу сьогодні зупинені або майже зупинені. Лише 15% не змінили, або навіть збільшили обсяги робіт порівняно з тими, що були станом на 23 лютого.

Більшість представників МСБ відкинули ідею релокації свого підприємства: 71% не перевозили свій бізнес та не планують цього робити; 20% перевезли підприємства в інші регіони України; 4,4% переїхали за кордон.

Читайте також: Бізнес на тлі війни перекидає виробництво на захід країни. Як це відбувається?

За даними Київської школи економіки, загальні втрати економіки, понесені під час війни, на 19 травня становлять 564-600 мільярдів доларів, а сума збитків інфраструктури — 97,4 мільярдів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button