Україна і Польща домовились спростити перетин кордону між країнами
Згодом країни запровадять єдиний умовний кордон, коли Україна буде членом Європейського Союзу.
Згодом країни запровадять єдиний умовний кордон, коли Україна буде членом Європейського Союзу.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Україна та Польща домовились спростити перетин кордону між країнами. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час виступу у Верховній Раді. До цього з промовою виступив президент Польщі Анджей Дуда.
Зеленський зазначив, що зараз українські міста стали побратимами польських, побратимами стали український і польський народ, а країни – сестрами.
«Між нами немає бути кордонів чи барʼєрів. Український і польський народи ментально вони давно не розділяють. Тож, ми дійшли згоди найближчим часом втілити це і у відповідній двосторонній угоді. Спершу щодо спільного прикордонно-митного контролю, а згодом і єдиного умовного кордону, коли Україна буде членом Європейського Союзу», – цитує Зеленського «Європейська правда».
Також він анонсував законопроєкт про розширені можливості для громадян Польщі в Україні, щоб віддячити за те, як Польща прийняла українців, які рятуються від війни.
Також Мінінфраструктури у співпраці з Міністерством закордонних справ, митними та прикордонними службами запропонували польським колегам здійснювати спільний контроль на всіх автомобільних пунктах пропуску. На сьогодні спільний прикордонно-митний контроль вже проводиться на чотирьох пунктах пропуску на українсько-польському кордоні.
За словами Зеленського, спільний митний контроль значно пришвидшить проходження процедур на кордоні, прибере більшість корупційних ризиків, а також покладе початок української інтеграції у спільний митний простір Євросоюзу.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті