Українські дизайнери перемогли в конкурсі на новий знак доступності. Замість людини у візку
Новий символ покликаний замінити сучасний знак з людиною на колісному кріслі.
Новий символ покликаний замінити сучасний знак з людиною на колісному кріслі.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Дизайн символу доступності, створений офісом міських проєктів «Урбанина», переміг на конкурсі Міжнародної спілки архітекторів та Rehabilitation International.
Новий символ покликаний замінити сучасний знак з людиною на колісному кріслі. В останні роки почали також використовувати неофіційний символ з людиною, якій додали руху.
Однак обидва ці знаки акцентують увагу на конкретній інвалідності. Водночас доступності потребують і інші маломобільні люди, та й загалом усі користувачі простору.
Натомість дизайн, розроблений Максимом Головко, показує доступність будівель та об’єктів загалом для всіх людей. Тому він передбачає ширшу зону використання і може зображуватись на різноманітних об’єктах, а також в різноманітних форматах, навіть найдрібніших.
Форма поєднує літеру а (accessibility, доступність) і відкриті навстіж двері — образ, який асоціюється з відкритістю.
«Легко впізнається, має оригінальну форму, ілюструє відкритість, яка просто та потужно передана за допомогою основних форм і принципів», — коментує своє рішення журі.
Команда «Урбанини» сподівається, що незабаром новий знак затвердять в стандартах ISO.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті