Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 293 днів. За цей час ми опублікували 23609 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Kelly-Ann Tan / Unsplash

Українські медійниці звернулися до омбудсманки Людмили Денісової з закликом змінити спосіб подання інформацію про сексуальні злочини, скоєні російськими військовими в Україні. Текст опублікував Детектор медіа.

Вважають, що уповноважена з прав людини транслює повідомлення про згвалтування у дусі «скандальної хроніки». Зайва деталізація не лише розпалює емоції аудиторії, але і наново травматизує потерпілих, а крім того може нашкодити конфіденційності, особливо якщо потерпілі живуть у маленьких містах чи селах.

«Під час публічної комунікації статевих злочинів під час війни (особливо коли потерпілими є діти) важливо зважати не лише на етичність формулювань, але й на виправданість та доцільність публікації тих чи інших подробиць, які можуть шокувати. Наприклад, “дівчинка 6 місяців, росіяни ґвалтували чайною ложкою”, “по двоє гвалтували малюків орально та анально” та “дев’ятимісячну донечку зґвалтували свічкою”», — йдеться у зверненні.

Також наголошують на необхідності перевіряти джерела інформації. Для публікації таких даних мають бути висновки судово-медичної експертизи. Тож Денісову просять оприлюднювати тільки ту інформацію, щодо якої є достатньо доказів.

Позаяк Офіс омбудсмена є офіційною інституцією, ЗМІ та блогери охоче поширюють дописи Денісової, таким чином стаючи лише майданчиком для поширення «жахливих подробиць». За цим, наголошують медійниці, губиться головна мета опитування вцілілих — збирання доказів для кримінальних справ, які приведуть до покарання винних.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button