Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24980 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Зруйнований музей Сковороди у селі Сковородинівці. Фото: Олег Синєгубов

В Україні створили спеціальний фонд для збору коштів на відновлення Національного музею Григорія Сковороди в Харківській області, який зруйнувала ворожа ракета сьомого травня.

Фонд створило Міністерство культури спільно з Харківською обласною військовою адміністрацією. До наповнення фонду планується залучити благодійників та міжнародних донорів.

«Наразі вже маємо попередні домовленості з низкою наших західних партнерів про те, що вони згодні давати кошти на відновлення музею. Наразі це єдиний варіант, аби відремонтувати його швидко, не затягуючи. Адже, як ми знаємо, час в даному випадку може лише погіршити зруйноване. В тому числі через погодні умови», – зазначив міністр культури Олександр Ткаченко.

Збір коштів буде публічним і контролюватиметься державою.

Фахівці вже провели необхідні інспекційні дії та визначений перелік робіт, потрібних для відновлення музею.

У ніч проти сьомого травня російська ракета влучила у музей Сковороди в Харківській області. У будівлю XVIII століття ракета влетіла під дах, у результаті чого спалахнула пожежа. В адміністрації музею зазначили, що частину колекції евакуювали заздалегідь, але «будинок зазнав непоправних втрат».

Музей розташований у селі Сковородинівка. Це був маєток XVIII століття, в якому останні роки свого життя працював Григорій Сковорода. Там само філософ і похований.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button