Опитування: українцям за кордоном подобається громадський транспорт, а вдома — салони краси
Українці, що виїхали за кордон, помітили значні відмінності у сфері міського простору — доступність, сортування сміття, громадський транспорт, благоустрій.
Українці, що виїхали за кордон, помітили значні відмінності у сфері міського простору — доступність, сортування сміття, громадський транспорт, благоустрій.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Українці за кордоном більше подобається благоустрій і соціальна сфера, однак сервіси вважають кращими вдома. Дослідницька компанія Gradus Research попросила переселенців порівняти життя в Україні та за кордоном — йдеться переважно про Європу.
Чи не найбільше балів набрали українські сервіси. Українці високо цінують графік роботи магазинів вдома (54%) та співвідношення ціна-якість у сфері краси (44%).
У категорії міського простору та соціальної сфери українцям за кордоном найбільше подобаються умови для людей з інвалідністю (50%), сортування сміття (46%), громадський транспорт (48%), облаштування міст (42%) та якість питної води з-під крану (38%).
Водночас помітно, що переселенці надають перевагу більш звичним способам взаємовідносин між людьми.
Вітчизняна державно-політична сфера загалом ще програє у порівнянні з іноземною. Українцям подобається за кордоном дотримання порядку, розмір зарплати, соціальний захист та менший рівень корупції.
Водночас в Україні, на думку опитаних, значно краща діджиталізація державних і комерційних сервісів. Також відзначили кращу якість інтернету, поштові послуги та нижчі комунальні тарифи.
Якість продуктів харчування, освіти та медицини оцінюють дещо краще в іноземних країнах, але різниця порівняно з Україною невелика — у 5-8%.
Опитування проводили 23 травня за допомогою анкетування у мобільному застосунку. Опитали 1133 осіб.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті