Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Hikmet / Unsplash

За останні три місяці війни Росія вивезла тільки до Сирії понад 100 тисяч тонн зерна, вкраденого в Україні. Враховуючи міжнародні ціни на пшеницю, цей обсяг коштує понад 40 мільйонів доларів, повідомляє Reuters з посиланням на українське посольство в Бейруті (Ліван).

Ще в середині травня МЗС України заявляло, що окупанти викрали щонайменше 400–500 тисяч тонн зерна. У відомстві стверджували, що практично всі кораблі, які виходять із зерном зі Севастополя, перевозять крадену українську продукцію.

«Росія є потрійним злочинцем: розбомбила Сирію, окупувала частину України, а тепер продає вкрадене українське зерно в Сирію», — зазначав міністр Дмитро Кулеба.

У посольстві в Бейруті агентству сказали, що наприкінці травня судна, серед яких «Матрос Позиніч» під російським прапором, вивантажували зерно в порту Латакії. Дані з супутникових знімків показують, що цей корабель привозив зерно 19 і 29 травня.

Судна з краденим зерном вимикають транспондери, як це зробив «Матрос Позиніч»: він спершу прямував до Бейрута, але 25 травня вимкнув трекер, відновивши сигнал вже на зворотному шляху від сирійського берега.

«Матрос Позиніч». Фото: vesselfinder.com

Зерно з Харківщини, Донеччини та Луганщини вивозиться також прямо до Росії. З Херсонщини та Запорізької області крадене переправляють до Криму.

У російському МЗС запевняють, що «нічого ні в кого не крадуть», однак державна агенція ТАСС доповідала, що Херсонська область «експортує» зерно до Росії.

Видання Тексти зіставило дані про російський експорт зерна, трафік кораблів і супутникові знімки та дійшло висновку, що Росія збільшує обсяги експорту зерна попри санкції.

Хоч чимало країн перестали імпортувати зерно з Росії, це не надто вплинуло на загальний обсяг. Адже головні імпортери — Туреччина, Єгипет, Ірак, Саудівська Аравія та інші — й далі отримують постачання.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button