Люди з гострими стресовими станами, зумовленими війною, відтепер можуть звернутися за безкоштовною допомогою у Кризовий центр. Спеціальна програма для роботи з цивільними запрацює 8 червня на базі Київської міської лікарні «Соціотерапія». Програма розроблена для допомоги учасників бойових дій, окупації, тих, кого переслідують обсесивні або суїцидальні думки, яким складно пережити втрату, а також для жертв фізичного або сексуального насильства чи свідків насильницьких дій над іншими.
«Працювати з посттравматичним стресовим розладом наша лікарня розпочала ще в 2014 році. Для учасників бойових дій ми сформували команду з психіатрів, психотерапевтів, клінічних психологів, які проходили навчання в Ізраліїлі та США. Саме ці країни мають найбільший досвід роботи з ПТСР. Після звільнення Київщини з російської окупації та оприлюднення інформації про численні військові злочини, стало зрозуміло, що наразі підтримка необхідна цивільним, зокрема жінкам. Відтепер всі, хто відчуває таку потребу, можуть до нас звернутися», – розповідає «Хмарочосу» Володимир Ярий, директор київської міської лікарні «Соціотерапія».
Програма кризової терапії розрахована на чотири тижні. Упродовж реабілітаційного курсу необхідно перебувати в Центрі, проте проживання і харчування безкоштовні, як і сам курс. Наявні в лікарні фахівці за потреби зможуть надати консультації з будь-якої хвороби супутньої стресу.
У травні лікарню «Соціотерапія» відвідав американський психіатр, засновник Центру медицини психіки та тіла Джеймс С. Гордон. Він поділився високоефективною програмою для пом’якшення психологічної травми населення та підвищення стійкості. Центр Джеймса С. Гордона реалізував програми самопідтримки та побудови спільноти серед населення, яке постраждало від воєнних дій у Косово, Газі та Ізраїлі, працював із сирійськими біженцями в Йорданії, громадянами США, що стикнулися з епідемією самогубств, а також громадами, що зазнали стихійних і кліматичних катастроф на Гаїті, Луїзіані, Г’юстоні, Північній Каліфорнії та Пуерто-Ріко тощо.
«Наша допомога стаціонарна. Але, на відміну від лагідних періодичних втручань, вона дієва. Практика довела – що лікування насиченіше, то більш воно ефективне. Умови проживання дуже хороші, кімнати маленькі та затишні, в лікарні нещодавно зробили ремонт. Жінки за потреби можуть проживати з дітьми, адже це невід’ємна частина їхнього життя», – пояснює Володимир Ярий.
Зазвичай найважче зробити перший крок і звернутися по допомогу, зазначає директор клініки. Всі дзвінки потрапляють у цілодобову диспечерську службу, чия місія полягає в тому, щоб просто записати контакт особи. Після цього з людиною зв’язується і працює психотерапевт. Усіх, хто мають найменші вагання, просять телефонувати до клініки та проконсультуватися за номерами 044-524-89-90, 044-258-68-91, 044-524-44-71, 044-524-34-93. Кризовий центр відкриється 8 червня, але телефонувати всім охочим можна прямо зараз.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті