До початку війни на Подолі встигли реконструювати інтер’єр синагоги за проєктом київської студії інтер’єрного проектування Paintit.
Синагога юдейської громади «Бейс Агарон Веісроель» займає перші два поверхи та підвальне приміщення житлової «сталінки» на вулиці Межигірській, 37.
У Paintit зауважують, про проєкт став свого роду викликом через низку правил і обмежень у наповненні. Замовник попросив: «Зробіть настільки красиво, щоб я не хотів звідси йти». Й обрані прийоми забезпечили саме такий ефект.
Було вирішено переосмислити інтер’єр не через багате оздоблення, а через співвідношення мінімалістичних форм, гру акцентного світла та геометричні ритми.
Підлогові малюнки створювали самостійно — зокрема «якорні» розетки в буферних точках, які служать не лише декором, а і своєрідною навігацією.
Деякі рішення диктувала сама локація. Так, у первісному проєкті не було цегляної кладки, але її виявили, демонтувавши старе оздоблення.
У торці головної зали вичистили кожен шов і відшліфували кожен сантиметр стіни. Біля неї розмістили арон а-кодеш — синагогальний ковчег, у якому зберігаються сувої Тори.
«Нам вдалося домогтися символічного поєднання візуальних і зональних рішень: місце, наділене в синагогах особливою святістю і мудрість П’ятикнижжя Мойсеєва, розташоване в тій частині приміщення, що оголює фактурну стару цеглу і ніби віддає данину поваги самим стінам», — розповідають проєктувальники.
Пропорції приміщення підпорядковуються аркам — склепінням всередині та на арочній формі вікон. Вигини арок повторює освітлення.
Спеціально для цього проекту Paintit розробили 380 стельових світильників. Освітлення робить акценти на значущих місцях інтер’єру. Так, у центральній арці утворено ефектний світловий торець: тут встановлено біму — підвищення для читання Тори.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті