Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 292 днів. За цей час ми опублікували 23602 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Ivan Lapyrin / Unsplash

Понад 100 тисяч росіян — олігархів, чиновників, пропагандистів — можуть підпасти під індивідуальні санкції, розроблені Міжнародною робочою групою Єрмака-Макфола. Якщо заходи буде накладено на всі запропоновані групи осіб, це стане найбільшою кількістю індивідуальних санкцій в історії.

«Хоч ця кількість становить менше 0,1% населення Росії, вона зачіпає велику частину саме того тонкого шару російського суспільства, який представляє російську еліту та заможних», — йдеться у документі.

Шостого червня група презентувала Дорожню карту індивідуальних санкцій, яка охоплює десять категорій осіб, серед яких:

  • олігархи: приблизно 100 осіб, серед яких у пріоритеті — люди зі списку Forbes, особливо ті, хто досі зміг уникнути санкцій. Це, зокрема: власник «Норильського нікелю» Володимир Потанін, співвласник «Трансмашхолдингу» Андрій Бокарьов, співвласник «Трансойл» і «Трансмашхолдинг» Іскандер Махмудов;
  • вищі урядовці: таких, разом із членами сімей нараховується до 4500 осіб. Серед них у пріоритеті віце-прем’єри та міністри з заступниками, президенти республік, губернатори тощо;
  • керівники та члени правління російських і білоруських компаній і банків;
  • російські пропагандисти — приблизно 2-3 тисячі осіб. Передусім це власники телеканалів, а також знаменитості, співаки, блогери й актори, які виступили на стадіоні «Лужники» 18 березня;
  • члени російських політпартій, які підтримують війну Путіна проти України;
  • депутати «Єдиної Росії» усіх рівнів;
  • члени родин осіб із вище зазначених категорій тощо.

Передусім ідеться про замороження активів (конфіскацію майна) і заборону на в’їзд до інших країн.

Окремі росіяни мають шанс офіційно викреслити себе зі списку «кандидата на санкції». Наприклад, якщо це мер міста, він може звільнитися з посади. Олігарх мусить до певної дати пожертвувати значну частину своїх статків на користь України та публічно засудити політику Кремля.

Серед інших умов виключення зі списку — призупинення сплати податків до російського бюджету до завершення війни; припинення будь-якої підприємницької діяльності в Росії; допомога у виявленні прихованих активів підсанкційних осіб.

«Ми пропонуємо механізм, завдяки якому затримка відставки чи публічного засудження політики Кремля дорого коштуватиме», — заявляють автори документу.

Французький економіст Тома Пікеті наголошував, що для справді ефективної боротьби з Кремлем санкції необхідно зосередити на тонкому шарі мультимільйонерів, на яких і тримається цей режим. 

Докладніше про це читайте у матеріалі: Економіст Тома Пікеті: західні еліти заважають накласти санкції на надбагатих росіян

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button