Дозволи на автомобільні перевезення вантажів між ЄС та Україною стануть необов’язковими
«Автомобільний безвіз» має на меті прискорити перевезення на тлі блокади Росією морських портів.
«Автомобільний безвіз» має на меті прискорити перевезення на тлі блокади Росією морських портів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24972 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Єврокомісія погодила фінальний текст угоди про лібералізацію автомобільних вантажних перевезень між ЄС та Україною. Документ підпишуть наприкінці червня, повідомляє Міністерство інфраструктури.
Передбачається, що українські перевізники можуть здійснювати двосторонні та транзитні перевезення без дозволів.
До такого кроку вирішили вдатися на тлі блокади Росією морських портів. «Автомобільний безвіз» має на меті прискорити перевезення на кордоні України та ЄС.
«Паралельно ми працюємо над розбудовою прикордонної інфраструктури, яка б значно збільшила пропускну спроможність на західних кордонах. Зокрема, в рамках проєкту “Відкритий кордон” плануємо ліквідувати всі вузькі місця на кордоні», — додав міністр інфраструктури Олександр Кубраков.
У міністерстві зазначають, що ініціювали лібералізацію ще торік. Адже з моменту підписання Угоди про зону вільної торгівлі у 2016 році товарообіг з країнами Євросоюзу зріс майже вдвічі, а кількість вантажоперевезень автомобільним транспортом — на 42%. Водночас кількість дозволів на міжнародні перевезення до окремих країн ЄС не тільки не збільшувалась, а навіть скорочувалась.
На тлі вторгнення та блокування портів обсяг експорту і, як наслідок, потреба у дозволах, зросли у кілька разів.
У перший місяць війни вдалося домовитися про тимчасове скасування дозволів на вантажні автоперевезення з 12 країнами: Австрія, Угорщина, Італія, Латвія, Естонія, Болгарія, Німеччина, Данія, Литва, Румунія, Греція та Словаччина.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті