Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 23634 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: unsplash

Комітет з питань організації державної влади рекомендував Верховній Раді ухвалити законопроєкт про термінове розгортання мережі бомбосховищ та укриттів у новобудовах. Про це повідомила Олена Шуляк, голова партії «Слуга народу».

«Мова про надважливий документ про розбудову мережі надійних укриттів, які захищатимуть людей від повітряних чи хімічних атак. До війни ми, на жаль, не надавали значення цій потребі, а місцеве самоврядування часто закривало очі на зайняті потенційні укриття салонами краси чи клубами. Мусимо вчиться на помилках. Мусимо змінювати підходи до будівництва та організації простору», – коментує народна депутатка.

За її словами, усе нове будівництво передбачатиме сучасні укриття, що врахують ізраїльський досвід, а старі будинки будуть доукомплектовані спеціальними бомбосховищами.

У колонці для УП вона наголосила, що значна частина укриттів, що функціонують, не відповідає вимогам базового забезпечення необхідним. Зокрема, вони не обладнані евакуаційними виходами, не під’єднані до систем водопостачання та водовідведення, не пристосовані для зберігання харчових продуктів, не доступні для осіб з інвалідністю

Якими саме мають бути нові бомбосховища, буде визначено окремо. У планах внесення змін до Державних будівельних норм, які напрацьовуються із врахуванням досвіду Ізраїлю. Водночас, за словами співвласника групи компаній «Ковальська» Сергія Пилипенка, ізраїльська модель будівництва житла призведе до суттєвого здорожчання цін у новобудовах.

Нововведення зобов’язуватимуть включати до регіональної та місцевої містобудівної документації розділи щодо безпеки та укриття. Вимога розповсюджуватиметься й на комплексні програми відновлення територій.

Планування шкіл, садочків, лікарень, закладів торгівлі, харчування, типових громадських будівель з сучасними бомбосховищами відбуватиметься на проєктній документації повторного використання — з експертною оцінкою про їхню високу якість та надійність.

Для контролю над мережею бомбосховищ по всій країні пропонується створити єдиний державний реєстр.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button