Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 299 днів. За цей час ми опублікували 26324 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Площа Льва Толстого. Фото: unsplash

У застосунку «Київ Цифровий» проходить голосування за перейменування і дерусифікацію 296 вулиць у столиці. На думку дизайнера Агентів змін, фахівця із навігації Олександра Колодька, процес «недалеко пішов» від голосування за назви метро, а став лише неанонімним та без накрутки.

«Це так само безліч якихось назв, які просто викотили списком без пояснень, чому їх туди додали. Тільки загорнули в красиву обгортку застосунку з фільтрами по районах і типах вулиць. Навіть аргумент про те, що мають обирати місцеві, не працює, бо голосувати можуть всі мешканці України», – прокоментував Колодько.

Експерт зазначив, що жодного опису до варіантів у голосуванні немає. На його думку, приблизно 90% опитуваних оберуть з варіантів пропонованих комісією, які відмічені зірочкою. Адже ця позначка одразу програмує вибір саме з тих варіантів. А інші довіряться знайомим, які публічно агітуватимуть.

У запропонованих варіантах не врахована орієнтаційна/навігаційна складова. Для прикладу він обрав площу Льва Толстого, яку комісія пропонує перейменувати на Старокиївську. Але з топонімів є вже така вулиця і гора, які віддалені на два кілометри від площі. Інший варіант — Караваєвська, що співзвучно з Караваєвими Дачами та буде викликати плутанину у майбутньому.

Колодько вважає, що перейменуванням має займатись виключно комісія експертів з історії, культури, урбаністики/навігації, група мовних експертів та комунікаційники. Він вважає, що голосування може існувати, як спосіб дізнатись думку з приводу різних назв і тільки після «агітації» та пояснень по кожному з варіантів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button