В Ірпені почали заселяти людей у житло з вагонів: аргументи за і проти (фото)
У партії «Слуга народу» сумніваються, що у купе можна жити, в той час, як волонтери переконані, що це найкраще з уже реалізованих швидких рішень.
У партії «Слуга народу» сумніваються, що у купе можна жити, в той час, як волонтери переконані, що це найкраще з уже реалізованих швидких рішень.
15 червня в Ірпені до тимчасового житла, зробленого з залізничних вагонів, заселилися перші родини, які втратили свої домівки під час наступу Росії на Київ, повідомляє Укрзалізниця.
Залізне містечко, розташоване біля вокзалу, складається з семи вагонів.
У п’яти купейних вагонах з кондиціонерами — спальні місця. Пресслужба Укрзалізниці публікує передусім світлини теориторії, а фото зсередини вагонів можна знайти здебільшого у журналістських матеріалах.
Інші два — вагон-ресторан і вагон із душовими кімнатами. Також на території облаштовано дитячий і спортивний майданчики, барбекю з альтанками. Вайфай роздає обладнання Starlink. World Central Kitchen безкоштовно роздає мешканцям триразове харчування.
Люди можуть користуватися велосипедами. Містечко розраховане на 25 родин.
Голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк розкритикувала ідею селити людей у вагонах.
«Жити у вагонах Укрзалізниці неможливо… А знаючи, що нема більш постійного, ніж тимчасове, — досвід проживання у вагонах поїзда може перейти в роки. Цікаво, чи організатори такої ідеї готові самі так пожити? Без нормального ліжка, умов для відпочинку та місця для діток?.. Умов для приготування їжі у “залізному містечку” також немає», — вважає вона.
Віталій Селик з «Ради з урбаністики Києва», який координує волонтерську ініціативу «Сміливі відновлювати», навпаки, вважає, що «Залізного містечко» — один із найкращих варіантів тимчасового житла серед наявних наразі.
«Вагони з кондиціонером, опаленням, електрикою і душем точно краще, ніж пластикові будиночки без нічого, які зараз будують тим у кого знищене повністю житло, — зазначив він у коментарі Хмарочосу. — Вагони Укрзалізниці вже готові і їх можна швидко переміщати на деокуповані території. По суті це мобільний капсульний готель».
Селик наголошує на тому, що досі не запропоновано повноцінного швидкого у зведенні тимчасового житла. Водночас повноцінне житло, яке слід встигнути відбудувати до зими, вимагає колосальні витрати грошей і зусиль.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті