Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 123 днів. За цей час ми опублікували 24988 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/Ukrzaliznytsia

15 червня в Ірпені до тимчасового житла, зробленого з залізничних вагонів, заселилися перші родини, які втратили свої домівки під час наступу Росії на Київ, повідомляє Укрзалізниця.

Фото: facebook.com/oleksandr.shevchenko.ua

Залізне містечко, розташоване біля вокзалу, складається з семи вагонів.

Фото: facebook.com/oleksandr.shevchenko.ua

У п’яти купейних вагонах з кондиціонерами — спальні місця. Пресслужба Укрзалізниці публікує передусім світлини теориторії, а фото зсередини вагонів можна знайти здебільшого у журналістських матеріалах.

Фото: Лілія Мицко / Gazeta.ua

Інші два — вагон-ресторан і вагон із душовими кімнатами. Також на території облаштовано дитячий і спортивний майданчики, барбекю з альтанками. Вайфай роздає обладнання Starlink. World Central Kitchen безкоштовно роздає мешканцям триразове харчування.

Фото: facebook.com/Ukrzaliznytsia

Люди можуть користуватися велосипедами. Містечко розраховане на 25 родин.

Фото: facebook.com/Ukrzaliznytsia

Голова партії «Слуга народу» Олена Шуляк розкритикувала ідею селити людей у вагонах. 

Фото: Лілія Мицко / Gazeta.ua

«Жити у вагонах Укрзалізниці неможливо… А знаючи, що нема більш постійного, ніж тимчасове, — досвід проживання у вагонах поїзда може перейти в роки. Цікаво, чи організатори такої ідеї готові самі так пожити? Без нормального ліжка, умов для відпочинку та місця для діток?.. Умов для приготування їжі у “залізному містечку” також немає», — вважає вона.

Фото: Лілія Мицко / Gazeta.ua

Віталій Селик з «Ради з урбаністики Києва», який координує волонтерську ініціативу «Сміливі відновлювати», навпаки, вважає, що «Залізного містечко» — один із найкращих варіантів тимчасового житла серед наявних наразі.

Приклад тимчасового житла в Бучі. Фото: Віталій Селик

«Вагони з кондиціонером, опаленням, електрикою і душем точно краще, ніж пластикові будиночки без нічого, які зараз будують тим у кого знищене повністю житло, — зазначив він у коментарі Хмарочосу. — Вагони Укрзалізниці вже готові і їх можна швидко переміщати на деокуповані території. По суті це мобільний капсульний готель».

Селик наголошує на тому, що досі не запропоновано повноцінного швидкого у зведенні тимчасового житла. Водночас повноцінне житло, яке слід встигнути відбудувати до зими, вимагає колосальні витрати грошей і зусиль.

Фото: facebook.com/oleksandr.shevchenko.ua

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button