Верховна Рада ратифікувала Стамбульську конвенцію
За ратифікацію конвенції Ради Європи проголосували 259 народних депутатів.
За ратифікацію конвенції Ради Європи проголосували 259 народних депутатів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Верховна Рада підтримала ратифікацію конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству, відомої як Стамбульська конвенція
Договір Ради Європи передбачає криміналізацію насильства щодо жінок, домашнього насильства, переслідування, примусових шлюбів та абортів, стерилізації, а також захист постраждалих, можливості правоохоронних органів реагувати на різні форми насильства та інші заходи для його запобігання чи покарання.
Як проголосували народні депутати?
За проголосували 259 народних депутатів, проти – чотири, утрималися – 25, пише УП.
Україна підписала Стамбульську конвенцію у 2011 році, але документ так і не ратифікувала. У 2020 та 2021 роках ратифікація міжнародного документу була основною вимогою Маршу жінок.
На сайті президента вже створювали дві петиції із закликом ратифікувати конвенцію — обидві набирали понад 25 тисяч голосів. Глава держави у червні 2020 року підтримав петицію. 18 червня президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції. За інформацією УП, вимога ратифікації конвенції непублічно озвучувалася деякими державами-членами ЄС як передумова затвердження статусу кандидата на членство в Євросоюзі.
Стамбульська конвенція – це міжнародна угода Ради Європи, розроблена у 2011 році низкою країн, в тому числі й Україною. Цей документ юридично зобов’язує уряди країн створити спільну правову базу для боротьби з насильством щодо жінок.
«Громадське» з посиланням на дані Національної соціальної сервісної служби України повідомляло, що у 2021 році органи та установи, що протидіють домашньому насильству, зафіксували понад 284 тисячі звернень про вчинення домашнього насильства. Найбільше звернень про насильство в сім’ї надходило від жінок – 233210.
Водночас проти ратифікації документу виступають релігійні й консервативні організації. Зокрема, Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій погрожувала, що ратифікація викличе нову хвилю громадських протестів, невдоволення і критики в адресу керівництва України.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті