Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 126 днів. За цей час ми опублікували 25016 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Ірина Верещук. Фото: facebook/vereshchuk.ukraine

Депортованих українців, котрі зможуть дійти до кордону із Україною, будуть пропускати без документів. Вони зможуть безкоштовним транспортом повернутись на батьківщину, повідомила міністерка з питань реінтеграції ТОТ Ірина Верещук.

За її словами, три чверті депортованих через фільтраційні табори рятуються, але не всі вони повертаються в Україну.

Влада України зараз розробляє маршрути, за якими будуть курсувати безкоштовні транспортні засоби. Вони допомагатимуть людям без грошей і без паспортів дістатися України через Естонію та Латвію. Адже з цієї сторони повертається найбільший потік депортованих.

«Наші кордони закриті з РФ, але у нас є домовленість із прикордонниками, якщо українцям вдасться дійти до кордону із Україною ми будемо пропускати і без паспортів, без документів, що посвідчують особу. Головне знайти шлях, щоб повернутися додому, задзвонити нам – ми допоможемо з квитками, з паспортними документами», – розповіла Верещук в ефірі телемарафону.

Росія створює фільтраційні табори для громадян на окупованих територіях, аби виявити патріотично налаштованих людей, волонтерів, ветеранів війни на Донбасі, осіб пов’язаних з українською владою, армією. У таких таборах утримують українців під час перевірок.

Лише в окупованій частині Донецької області є відомості про як мінімум 11 таких таборів. Зокрема, поблизу Маріуполя вони є в Мангуші, Безіменному, Козацькому та Нікольському, в Херсонській області – в селі Велика Лепетиха. Крім того, фільтраційні заходи відбуваються на окупованих територіях Харківської та Луганської областей.

Читайте також: Біженці з Маріуполя – про фільтраційні табори та примусову «евакуацію» в РФ

«Радіо Свобода» пише, що здебільшого табори знаходяться в будівлях шкіл, або якихось установ. Також це можуть бути наметові містечка. Вони не пристосовані до тривалого перебування великої кількості людей. Людей розміщують на підлозі в кабінетах, спортзалах.

У тих, хто потрапляє в табори, найчастіше одразу забирають документи та телефони. Їх фотографують, беруть відбитки пальців, роздягають, допитують, залякують, вдаються до психологічних та фізичних знущань.

Тим, хто пройшов фільтрацію, видають відповідну довідку, а в іншому випадку – затримують.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button