Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Mick Haupt / Unsplash

У найбільшій тісноті серед країн Євросоюзу живуть румуни, згідно з даними Євростату. Принаймні у 2020 році понад 45% населення Румунії мешкали в перенаселеному житлі.

Не набагато краща ситуація у Латвії (42,5%), Болгарії (39,5%), Польщі (майже 37%) та Хорватії (36,2%).

Загалом 17,5% населення країн ЄС не мають достатньо кімнат відповідно до розміру родини, обставин і віку співмешканців. Особливо складно стало жити в перенаселених квартирах під час коронавірусних карантинів, коли діти гралися, а дорослі дивилися телевізор в одній кімнаті. Тіснота також сприяла швидкому поширенню вірусу.

Частка населення, яке живе в переповненому житлі. Що темніший колір — то більший відсоток складають такі домогосподарства серед жителів країни

Натомість достатньо простору мають жителі Кіпру (лише 2,5% населення мешкають у перенаселеному житлі), Ірландії (3,2%) та Мальти (4,2%). Низькі показники також у Нідерландах (4,8%), однак зазначимо, що дані вираховуються загалом по країні, в той час, як в окремих містах житлова криза змушує значно більшу частку людей ділити тісні помешкання одне з одним.

Тягар витрат на житло

Євростат також наводить дані щодо доступності житла — відсоток тих домогосподарств, які витрачають на оренду та квартплату понад 40% від свого сукупного доходу.

Загалом такі домогосподарства складають 7,8% по Євросоюзу. У Болгарії та Данії цей показник один із найвищих — понад 14%.

Але витрати на житло справді рекордні у Греції — кожен третій грек віддає на цю статтю витрат 40% свого доходу чи більше.

Тягар плати за житло в країнах ЄС. Що темніший колір — то більша частка доходів витрачається

І навпаки, у Литві та Словаччині люди платять за житло найменшу частку свого доходу — 2,7% та 3,2% відповідно. Схожа ситуація на Мальті та Кіпрі.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button