Хто в ЄС мешкає в найтісніших квартирах і де витрачають на житло найбільше?
Понад 45% населення Румунії не мають достатньо власного простору. А кожен третій грек віддає на житло не менш як 40% свого доходу.
Понад 45% населення Румунії не мають достатньо власного простору. А кожен третій грек віддає на житло не менш як 40% свого доходу.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У найбільшій тісноті серед країн Євросоюзу живуть румуни, згідно з даними Євростату. Принаймні у 2020 році понад 45% населення Румунії мешкали в перенаселеному житлі.
Не набагато краща ситуація у Латвії (42,5%), Болгарії (39,5%), Польщі (майже 37%) та Хорватії (36,2%).
Загалом 17,5% населення країн ЄС не мають достатньо кімнат відповідно до розміру родини, обставин і віку співмешканців. Особливо складно стало жити в перенаселених квартирах під час коронавірусних карантинів, коли діти гралися, а дорослі дивилися телевізор в одній кімнаті. Тіснота також сприяла швидкому поширенню вірусу.
Натомість достатньо простору мають жителі Кіпру (лише 2,5% населення мешкають у перенаселеному житлі), Ірландії (3,2%) та Мальти (4,2%). Низькі показники також у Нідерландах (4,8%), однак зазначимо, що дані вираховуються загалом по країні, в той час, як в окремих містах житлова криза змушує значно більшу частку людей ділити тісні помешкання одне з одним.
Євростат також наводить дані щодо доступності житла — відсоток тих домогосподарств, які витрачають на оренду та квартплату понад 40% від свого сукупного доходу.
Загалом такі домогосподарства складають 7,8% по Євросоюзу. У Болгарії та Данії цей показник один із найвищих — понад 14%.
Але витрати на житло справді рекордні у Греції — кожен третій грек віддає на цю статтю витрат 40% свого доходу чи більше.
І навпаки, у Литві та Словаччині люди платять за житло найменшу частку свого доходу — 2,7% та 3,2% відповідно. Схожа ситуація на Мальті та Кіпрі.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті