Yakusha Design створює концепцію розвитку Чернігова. Що вона передбачає?
Концепція передбачає розвиток «15-хвилинного міста», ревіталізацію деяких промислових зон, розвиток веломережі тощо.
Концепція передбачає розвиток «15-хвилинного міста», ревіталізацію деяких промислових зон, розвиток веломережі тощо.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Українська студія дизайну та архітектури Yakusha Design створює концепцію розвитку Чернігова, яка включає малоповерхову забудову, розвиток рекреаційних зон, автономні житлові квартали.
Наразі до команди доєдналося більше 60 різних спеціалістів, як чернігівців, так і з інших міст та країн. Серед партнерів: чернігівські організації Еко місто, Chernihiv.IT, проєктна команда Bike City consulting, Національний університет «Чернігівська політехніка», Чернігівська міськрада та інші.
Концепція ще в розробці, на етапі візуалізації. Її вже презентували меру Владиславу Атрошенку. За словами архітекторки Вікторії Якуши, гроші на реалізацію ще треба буде шукати, а на втілення у життя треба буде не менше десяти років.
Ціль проєкту, як розповідають розробники, – переосмислення і розвиток Чернігова як сучасного міста, побудованого навколо людей. Чернігів має стати історико-екологічним центром, в якому буде збережена історична спадщина і природа. Фахівці хочуть вирішити питання безпеки, відтоку молоді, хаотичної забудови, заторів, загазованості, екології та енергоефективності.
Архітектори пропонують реалізувати концепцію «15-хвилинне місто», яка передбачає комфортну інфраструктуру, щоб дістатися до роботи/дому/освіти/покупок/культурних заходів протягом 15 хвилин.
Проєкти інфраструктури і мобільності:
Річку Стрижень пропонують розчистити, встановити фільтраційні мембрани, створити безбарєрний доступ до водойми.
Зелені та екологічні проєкти:
Автори концепції пропонують зробити місто вуглецево-нейтральним. Для цього потрібно розвивати веломережу та громадський транспорт, обмежити використання власних автомобілів, а особливо у центрі міста, та модернізувати ТЕЦ.
Екологічні рішення:
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті