Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/zahidnuy.kordon

Відсьогодні, першого липня, в Україні почав діяти візовий режим для громадян Російської Федерації. Складнощі, з якими зіткнуться ті, хто вирішить податися на візу, роблять цю місію майже нездійсненною, повідомляє BBC News Україна.

Від моменту прийняття рішення до набуття ним чинності минуло лише два тижні, тож процедури узгоджували поспіхом. Водночас в МЗС запевняють, що готувалися до запровадження візового режиму ще з початку вторгнення.

Куди подати документи?

Так чи інак, зараз технічної можливості отримати візу в росіян практично немає. Українське посольство та консульства в Росії закрилися з початком війни.

Україна визначила міжнародного оператора VFS Global як компанію, яка прийматиме документи на візу у восьми містах: Москва, Санкт-Петербург, Єкатеринбург, Калінінград, Казань, Новосибірськ, Ростов-на-Дону та Самара. Але через війну VFS Global також закрила роботу своїх візових центрів у Росії.

Для росіян наразі єдиний спосіб отримати українську візу — за кордоном. У третій країнах можна звернутися до дипломатичних установ України або до візових центрів.

Крім того, з моменту вторгнення усі пункти пропуску на кордоні з Росією та Білоруссю офіційно зачинені. Тож росіяни можуть в’їжджати тільки з ЄС або Молдови. І отримання української візи в Євросоюзі, і в’їзд з країн ЄС, своєю чергою, вимагає наявності шенгенської візи. А подорож з Росії до Молдови літаком може обійтися в кількасот євро.

Які вимоги?

Для отримання візи потрібно надати звичайний пакет документів. Консульський збір — 65 доларів.

Видавати мають стандартні типи віз — транзитні «В», які дозволяють перебування в Україні протягом п’яти днів; короткострокові «С» на 90 днів; та довгострокові «D» для майбутнього оформлення дозволу на проживання. Електронні візи за спрощеною процедурою росіяни отримувати не зможуть.

«Хоча для росіян буде стандартна процедура видачі віз, звісно, що буде ретельніша перевірка. Ми розуміємо, що ми у стані повномасштабної війни, їхні громадяни воюють на території України», — зазначає речник МЗС Олег Ніколенко.

Він прогнозує, що, враховуючи зв’язки людей, звернення за візами росіян будуть. Дехто вже звертається, але таких поки небагато.

Наявність візи не гарантує громадянам Росії в’їзд. Кожен окремий випадок будуть розглядати прикордонники. Росіянам і раніше було непросто довести свою мету візиту до України навіть з дозволом на проживання.

Ті громадяни РФ, які вже роками живуть в Україні, зіштовхнулися з тим, що їхні посвідки на проживання не подовжували через зупинку роботи міграційної служби після 24 лютого. Правозахисники мають сподівання, що візовий режим може зробити процес в’їзду прозорішим. 

    Коментарі:

    Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

    *Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

    Newsletter button
    Donate button
    Podcast button
    Send article button