Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26300 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Raquel Martínez / Unsplash

Депутатка Київради Ксенія Семенова закликає реагувати на продаж гуманітарної допомоги у магазинах.

Зараз у супермаркетах нерідко можна знайти товари без українського маркування, через що покупці підозрюють, що це може бути гуманітарна допомога. Однак від дев’ятого травня уряд скасував вимоги щодо маркування імпорту, аби продукти звозилися якнайшвидше. При цьому відрізнити товар без маркування, який продається легально, від безкоштовної гуманітарки майже неможливо.

Семенова розповідає про випадок, коли продукт справді виявився гуманітарною допомогою. У березні киянка повідомила депутатці про те, що в одному з київських «Сільпо» продають картоплю з гуманітарного вантажу. Та зробила запит у поліцію, й підозра підтвердилася. Відповідь від поліції при цьому надійшла наприкінці червня.

За словами адміністраторки магазину, картоплю з зони роздачі гумдопомоги переставили у торгову частину випадково. Покупцям повернули кошти, а супермаркет опублікував пояснення на своєму сайті.

Якщо ви підозрюєте, що у магазині продається гуманітарна допомога, слід

  • сфотографувати товар на полиці або зробити скриншот, якщо це онлайн-магазин;
  • попросити адміністрацію надати сертифікат якості чи іншу інформацію, що підтверджує право на продаж цього товару;
  • повідомити про можливе правопорушення поліцію, вказавши назву й адресу магазину, назву товару.

За продаж гуманітарки продавця можуть оштрафувати на 34-51 тисячі гривень. Однак в умовах воєнного стану покарання може передбачати ув’язнення на п’ять-сім років.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button