Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: vault.gucci.com

Бренд Gucci випустив капсульну колекцію одягу, створену київською дизайнеркою Вітою Кін.

У колекції, яка доступна лише на сайті Gucci Vault, — сукні та спідниці у стилі бохо, з силуетами 70-х років: «радісна колекція, одночасно наївно фольклорна та невимушено вишукана».

На сторінці Gucci Vault зазначається, що Віта Кін надихається українськими вишиванками.

Водночас в Україні дизайнерці закинули культурну апропріацію. Перекладачка, директорка видавництва «Моя підпільна гуманітарка» Катерина Дудка звернула увагу на те, що вишивка на одній із суконь один-в-один повторює візерунок сорочки з села Розтоки на Івано-Франківщині, яка зберігається у київському Музеї Гончара.

Праворуч — сукня «Корсика» бренду Vita Kin. Ліворуч — дитяча сорочка з Гуцульщини, що зберігається у Музеї Гончара. Фото: facebook.com/vitakinoriginals, honchar.org.ua

Йдеться не про авторські права в юридичному сенсі — позаяк це виріб безіменної майстрині початку ХХ століття, — а саме про культурне привласнення як експлуатацію культури вразливішої соціальної групи.

Модель називається «Корсика», коштує 1389 фунтів. Катерина Дудка наголошує, що дизайнерка використала культурне надбання в комерційних цілях, навіть не вказавши джерело, звідки взято орнамент.

«Варто відділяти популяризацію від експлуатації та комерційного використання, — наголошує перекладачка. — Використовуючи мотиви народного мистецтва, потрібно давати щось громаді у відповідь, щоб вона могла розвиватися».

Праворуч — сукня «Корсика» бренду Vita Kin. Ліворуч — дитяча сорочка з Гуцульщини, що зберігається у Музеї Гончара. Фото: .facebook.com/vitakinoriginals, honchar.org.ua

Одяг бренду Vita Kin здобув значну популярність на Заході. Сукню-вишиванку, зокрема, можна помітити на Демі Мур у фільму «Сліпий», на Діті фон Тіз, Флоренс Велч (Florence and the Machine).

Також на цю тему:

Dior провів показ на тлі декорацій київської художниці

Художник Вова Воротньов, арт-спільнота та музей кілька днів сваряться щодо прав на обкладинку радянського журналу. Що відбувається?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button