Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: unsplash

Про це свідчить витік понад 124 тисяч конфіденційних файлів, які розслідувало видання The Guardian.

Витік файлів охоплює період з 2013 по 2017 роки, включає понад 83 тисячі електронних листів, повідомлень у месенджерах, у тому числі між співзасновником Тревісом Каланіком та його командою.

Згідно з даними, Uber намагався отримати підтримку своєї експансії, впливаючи на топпосадовців, олігархів і медіамагнатів. За даними журналістів, керівники Uber добре усвідомлювали, що порушують закон.

Витік також містить текстові повідомлення між Каланіком та Еммануелем Макроном, який таємно допомагав компанії у Франції, коли був міністром економіки. Журналісти наводять листування Каланіка з іншими керівниками стосовно відправлення водіїв на акцію протесту у Франції. Колеги Каланіка наголошували, що водії ризикуватимуть через можливе насильство з боку опонентів на мітингу, на що Каланік написав: «Я думаю, що воно того варте. Насильство гарантує успіх».

Також деякі файли стосуються Джо Байдена, який на той час був віцепрезидентом США. Після зустрічі з Каланіком на форумі в Давосі, теперішній президент США змінив свою підготовлену промову. У ній він послався на гендиректора, чия компанія «дасть своїм працівникам свободу працювати стільки годин, скільки вони хочуть, керувати своїм життям, як вони хочуть».

У Давосі керівники Uber також особисто зустрілися з Макроном, прем’єр-міністром Ірландії Ендою Кенні, прем’єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху та Джорджем Осборном, тодішнім канцлером казначейства Британії. Документи свідчать про те, що Uber вмів знаходити неофіційні шляхи до влади.

Uber вже зробив публічну заяву, у якій визнав свої «помилки та прорахунки». У компанії заявили, що «не виправдовуватимуть минулу поведінку, яка явно не відповідає нинішнім цінностям».

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button