Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: decentralization.gov.ua

В Ірпені на Київщині російські військові зруйнували 10 596 споруд із 22 149 загалом по місту, завдавши збитків на понад 25 млрд гривень. Про це йдеться у дослідженні проєкту RebuildUA, пише Forbes.

Найбільше постраждала вулиця Багірова, неподалік від військового шпиталю, там зруйновано 692 споруди – 69% всієї вулиці. Загалом дослідники оцінюють збитки в 25,3 млрд гривень, зокрема, 17,7 млрд гривень у житловій забудові, 3,6 млрд гривень – соціальній інфраструктурі та 2,9 млрд гривень – промисловості.

Серед житла найбільше постраждали приватні будинки та таунхауси – 1,3 млн квадратних метрів та 5,6 млрд гривень збитків на 11 738 мешканців. Серед багатоквартирних будинків через вторгнення РФ постраждали споруди висотою понад 10 поверхів загальною площею 976 800 квадратних метрів.

Заклади освіти в Ірпені зазнали збитків на 1,3 млрд гривень. Втратили можливість навчатися у них 3485 школярів (37%), 5000 студентів (100%) та 335 вихованців дитячих садків (12%).

Заклади охорони здоров’я зазнали збитків на 236,6 млн гривень, комунальна та транспортна інфраструктура – на 731,5 млн гривень, комерційні сервіси, магазини та заклади харчування – на 1,1 млрд гривень.

Водночас сума збитків не остаточна, адже волонтери не враховують особисте майно – спалені приватні авто, вкрадену мародерами техніку тощо.

Українські військові 28 березня звільнили Ірпінь від російських окупантів. Серед міст на Київщині Ірпінь, ймовірно, понівечили найбільше. «Порівняно, навіть Гостомель та Буча постраждали менше», – каже аналітик проєкту Василь Шиманський.

Проєкт RebuildUA за допомогою дронів та аналітики оцінює збитки, завдані російськими окупантами. Вони вже оцифрували 50 локацій з близько 15 тисяч зруйнованих обʼєктів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button