Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 292 днів. За цей час ми опублікували 23590 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Дерев’яний міст через Тису. Фото: mediaport

Румунія вирішила побудувати новий міст до України через річку Тису, повідомляє The Mayor. Йдеться про міст між українським містом Біла Церква (Закарпатська область) та румунським – Сігету-Мармацієй.

За тиждень повномасштабного російського вторгнення близько 42 тисячі людей перейшли кордон Румунії у сусідньому повіті Сучава. За поточними оцінками ООН, загалом близько 790 тисяч осіб перетнули українсько-румунський кордон. 20,4 тисячі українців отримали тимчасовий захист в Румунії.

Ситуація, однак, виявила проблему – прикордонна інфраструктура між двома країнами в деяких місцях недостатньо розвинена. Однією з причин є те, що Румунія та Україна не є великими торговими партнерами.

Раніше рух між двома країнами в повіті здійснювався дерев’яним мостом у прикордонному місті Сігету-Мармацієй, побудованому в 2000 році. Новий міст складатиметься з двох паралельних 260-метрових споруд, з двома смугами руху в кожному напрямку. Вартість проєкту складе близько 30 млн євро. Міст планують побудувати за два роки.

2020 року Україна і Румунія домовилися відкрити прикордонний пункт пропуску Біла Церква-Сігету-Мармацієй. Затверджена угода передбачає, що кожна сторона зі свого боку побудує власну дорожньо-транспортну інфраструктуру, а міст через Тису будуватиме Румунія. У Солотвинській селищній раді уточнили, що мостовий перехід через Тису будуватимуть за кошти ЄС та Румунії.

Новий прикордонний перехід має розвантажити наявні на Закарпатті КПП Дяково-Халмеу та Солотвино – Сігету-Мармацієй і спростити перетин кордону в обох напрямках.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button