Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

У Дніпрі завершили реконструкцію скверу «Прибережний», розташованого біля виходів до річки вздовж Набережної Перемоги. Проєкт розробила архітекторка Єлизавета Козієнко.

Основною метою проєкту було створення урбаністичного середовища для сімейного та активного відпочинку. Простір поділений на функціональні зони: зона дитячих атракціонів (майданчики для різних вікових груп), зона для занять спортом, майданчик для проведення заходів, репрезентативна зона, зона прогулянок та тихого відпочинку, відокремлений майданчик для вигулу домашніх улюбленців, господарча зона, зона парковки.

У дитячій зоні є майданчики для дошкільнят, мотузковий комплекс, зона для спортивних тренувань, зелений лабіринт. У спекотні дні популярністю користується майданчик з водними атракціонами – перший такого масштабу у Дніпрі.

Для розмежування окремих зон архітекторка використала прийом активної зеленої геопластики. За її словами, це дозволило органічно розділити простір: «зелені пагорби гармонійно вписалися до планувальної структури дитячої зони».

Біля берегу облаштовані тераси. На одній створили світло-музичний фонтан, який став центральним акцентом репрезентативної зони скверу. Фонтан прикрашає скульптурна композиція, розроблена із застосуванням параметричного проєктування.

За словами Козієнко, у центр кожного рішення – від загальної планованої структури та функціонального сценарію до дизайну кожного окремого елементу – ставилася людина.
Для скверу розроблені елементи за індивідуальними проєктами, наприклад, лавки-хвилі та ліхтарі у вигляді гілля дерев.

Простір озеленили, але, за словами архітекторки, «скверу потрібно декілька років, щоб проєктні композиції із зелених насаджень зазвучали на повну силу». Там висадили ліквідамбри, в’язи, сакури, платани, які підсвітили ліхтарями, та магнолії й хвойні дерева.

У проєкті особливу увагу приділили архітектурному освітленню, як інструменту зонування і впливу на емоційний стан.

«Принцип світлового моделювання окремих зон: від теплого мерехтливо-абажурного освітлення зон тихого відпочинку (кленові алеї у прогулянковій зоні) до холодного яскравого світла, що стимулює фізичну активність на майданчику для паркуру», – розповіла Козієнко.

Ідеологічною задачею стало створення насиченого середовища, яке впливатиме на настрій, даватиме змогу відпочити від монотонних буденних міських пейзажів та буде заохочувати містян до соціальних контактів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button