Тбілісі перестане забезпечувати українських біженців житлом, але пропонує грошову підтримку
Українцям пропонують щомісячну підтримку у розмірі три тисячі гривень на родину та 450 гривень на людину додатково.
Українцям пропонують щомісячну підтримку у розмірі три тисячі гривень на родину та 450 гривень на людину додатково.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Тбілісі з кінця липня змінять формат підтримки українців, які переїхали до Грузії через війну, і зупиняють програму забезпечення житлом. Про це повідомляє Interpressnews.
Згідно із заявою мерії, програму забезпечення житлом припинять після 31 липня. Натомість з 15 липня українцям пропонують щомісячну підтримку у розмірі 300 грузинських ларі (три тисячі гривень) на родину і 45 ларі (450 гривень) на людину додатково.
Місцева влада заявила, що розраховує на внески від міжнародних організацій World Vision та Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, які можливо будуть становити 235 ларі на людину (2350 гривень).
За останніми даними, у Тбілісі програмою підтримки з наданням житла скористались понад 5100 українців, з них 2300 і зараз проживають у наданих готелях. Витрати з бюджету на таку підтримку до кінця липня досягнуть 14 мільйонів грузинських ларі.
Загалом з початку війни в Україні, за даними МВС, Грузія прийняла понад 60 тисяч українських біженців. Більшість із них приїхали з окупованого РФ Сходу України.
В уряді Грузії кажуть, що надають всю необхідну допомогу українським біженцям, які прибули в країну – зокрема житло, продукти харчування тощо. Однак, як пише грузинське видання Jam News, через чотири місяці після початку війни в країні немає єдиного плану допомоги українцям і конкретного відомства, яке б відповідало за управління цим процесом.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті