Українські біженці в Польщі мають доступ до медицини на рівні з її громадянами. Що для цього потрібно?
Для отримання безоплатних послуг громадяни України мають отримати статус біженця та аналог українського ідентифікаційному номеру – PESEL.
Для отримання безоплатних послуг громадяни України мають отримати статус біженця та аналог українського ідентифікаційному номеру – PESEL.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Українці, які знайшли прихисток у Польщі, можуть отримати доступ до безоплатної медичної допомоги у країні на рівні з її громадянами. Про це повідомляє Кабінет Міністрів України.
Для отримання допомоги потрібно мати закордонний паспорт громадянина України, в якому є позначка про перетин кордону після 24 лютого, отримати статус біженця чи статус тимчасового захисту, а також аналог українського ідентифікаційного номеру – PESEL. Цей номер надає українцям доступ до послуг сфери охорони здоров’я на постійній основі, до соціальної допомоги тощо.
Українці мають безоплатний доступ до медичної допомоги на всіх рівнях: базова медична допомога (візити до сімейних лікарів, виклик «швидкої»), спеціалізована амбулаторна допомога, діагностичні дослідження (за направленням лікаря), лікування в стаціонарі, психіатричне лікування, реабілітація (крім курортів), стоматологічні послуги.
Крім того, громадяни України, діти та молодь до 19 років мають право отримати безоплатні профілактичні щеплення.
Вагітні українки, які перетнули кордон з Польщею після 24 лютого, мають право на безоплатне ведення вагітності, пологи та догляд за новонародженим в медичних закладах Польщі, які уклали контракт з Національним фондом охорони здоров’я. Для цього потрібно стати на облік в акушерсько-гінекологічну амбулаторію.
За даними ООН, станом на 13 липня 5,83 млн українців перебувають у Європі як біженці, з них 3,65 млн осіб, або 63%, запросили соціальний захист. Із усіх зареєстрованих українських біженців 1,22 млн осіб або 21% вирушили в Польщу.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті