Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: rebuildua

Бойові дії в місті Буча на Київщині, яке було в російській окупації понад місяць, призвели до суттєвих руйнувань інфраструктури, які експерти Kyiv School of Economics оцінюють у понад 5 млрд грн або 191 млн доларів.

Експерти RebuildUA підрахували, що за період окупації у Бучі було пошкоджено 2 514 будівель із 20 254 наявних, 305 із них зруйновано вщент або зазнали сильних руйнувань. Майже 90% із будівель, що постраждали, належать до житлового фонду: сюди входять багатоповерхівки (122 будівлі), приватні будинки (860), таунхауси та дуплекси (149), загальною площею понад 1 082 тисяч квадратів. Збитків від цих руйнувань завдано 28 897 місцевим мешканцям на суму приблизно в 2,4 мільярда гривень.

Окрім житлової забудови, серйозних пошкоджень зазнали також промисловість, соціальна інфраструктура, а також житлово-комунальне господарство.

Наприклад, через сильне пошкодження енергетичної підстанції місто певний час було відрізане від електропостачання. Збитки завдані тільки цьому об’єкту складають близько 17,7 млн доларів.

Крім того, окупанти зруйнували 202 гаражі та 35 теплиць. Загалом у зазначеній категорії постраждала площа в понад мільйон квадратних метрів. Також росіяни зруйнували 26 закладів освіти, один спортивний заклад та п’ять культурних і релігійних об’єктів.

Оцінкою збитків займається проєкт RebuildUA за допомогою дронів. Нещодавно вони підрахували кількість зруйнованих об’єктів у Ірпені. Згідно з отриманими даними, внаслідок вторгнення російських військ було знищено 10 596 будинків.

Окупація Бучі російськими військами тривала понад місяць. Тихих днів тут не було, бої тривали постійно, і звільнити місто вдалося тільки 31 березня. Після деокупації з’явилися численні докази убивств цивільного населення, катувань та інших злочинів.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button