Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 302 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/I.Stanislavsky

У Маріуполі знищено монументальні мозаїки Алли Горської. Про це повідомив маріупольчанин, співавтор книги «Усі відтінки Маріупольських мозаїк» Станіслав Іванов.

Фото: facebook.com/I.Stanislavsky

Роботи «Дерево Життя» та «Боривітер» були створені в інтер’єрі ресторану «Україна» у 1967 році. Створювати оздоблення Горській допомагав її чоловік Віктор Зарецький і ще група художників.

Фото: facebook.com/I.Stanislavsky

«Сюжетно позачасові, досконалі естетично та позбавлені будь-яких соцреалістичних концепцій, ці дві роботи бригади Алли Горської були перлинами маріупольського зібрання монументалістики», — зазначає Іванов.

Фото: facebook.com/I.Stanislavsky

До війни в Маріуполі була одна з найбільших колекцій монументально-декоративного мистецтва. Оскільки російська блокада призвела до руйнування більшої частини міста, Іванов припускає, що й мозаїк вціліло небагато.

Фото: facebook.com/I.Stanislavsky

Зокрема, на його думку, найімовірніше, не збереглися «Металурги» Леля Кузьмінкова та Валентина Константинова на залізничному вокзалі, два барельєфи «Материнство» в Будинку зв’язку, «Робітники» Якова Райзіна, мозаїки «Земля» і «Космос» Ернеста Коткова та Івана Литовченка в інтер’єрі Палацу культури «Іскра».

Читайте також: Віктор Арнаутов – «права рука» Дієго Рівери створив мозаїки у Маріуполі. Зараз вони під загрозою знищення

Мозаїка Алли Горської до війни. Фото: Станіслав Іванов

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button