Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 289 днів. За цей час ми опублікували 23579 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/I.Stanislavsky

У Маріуполі знищено монументальні мозаїки Алли Горської. Про це повідомив маріупольчанин, співавтор книги «Усі відтінки Маріупольських мозаїк» Станіслав Іванов.

Фото: facebook.com/I.Stanislavsky

Роботи «Дерево Життя» та «Боривітер» були створені в інтер’єрі ресторану «Україна» у 1967 році. Створювати оздоблення Горській допомагав її чоловік Віктор Зарецький і ще група художників.

Фото: facebook.com/I.Stanislavsky

«Сюжетно позачасові, досконалі естетично та позбавлені будь-яких соцреалістичних концепцій, ці дві роботи бригади Алли Горської були перлинами маріупольського зібрання монументалістики», — зазначає Іванов.

Фото: facebook.com/I.Stanislavsky

До війни в Маріуполі була одна з найбільших колекцій монументально-декоративного мистецтва. Оскільки російська блокада призвела до руйнування більшої частини міста, Іванов припускає, що й мозаїк вціліло небагато.

Фото: facebook.com/I.Stanislavsky

Зокрема, на його думку, найімовірніше, не збереглися «Металурги» Леля Кузьмінкова та Валентина Константинова на залізничному вокзалі, два барельєфи «Материнство» в Будинку зв’язку, «Робітники» Якова Райзіна, мозаїки «Земля» і «Космос» Ернеста Коткова та Івана Литовченка в інтер’єрі Палацу культури «Іскра».

Читайте також: Віктор Арнаутов – «права рука» Дієго Рівери створив мозаїки у Маріуполі. Зараз вони під загрозою знищення

Мозаїка Алли Горської до війни. Фото: Станіслав Іванов

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button