Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Візуалізація: SolarDuck

У Північному морі біля бельгійського Остенда збираються збудувати плавучі сонячні електростанції.

У пілотний проєкт Merganser («Крех», це назва водоплавного птаха) нідерландської компанії SolarDuck інвестуватиме німецький енергетичний гігант RWE.

Комплекс на 0,5 мВт плаватиме на рівні кількох метрів над поверхнею води, колихаючись на хвилях, наче живий килим. Він буде інтегрований у шельфоу вітрову електростанцію Hollandse Kust West.

Зараз море активно використовують для розташування вітрових електростанцій. Шельфові електростанції мають вищу ефективність завдяки регулярним морським вітрам, однак є дорожчими. Є також і плавучі вітрові електростанції.

Сонячні електростанції у водоймах також вже будуються. Зокрема, це вдале рішення для Німеччини, де для великих станцій бракує вільної землі. Для цього використовують озера, що виникли на місці закинутих кар’єрів. У липні плавучий сонячний парк на 5 мВт відкрили поряд з гідроелектростанцією Алкеви в Португалії.

Загалом чимало енергетичних компаній зараз звертаються до ідеї гібридних проєктів, які поєднують енергію води, сонця та вітру. Зокрема, це дозволяє економніше використовувати морську площі, адже сонячні панелі можна розмістити між вітряками.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button