Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Crop One

У Дубаї створили найбільшу у світі вертикальну ферму, розташовану поряд з аеропортом. На площі 31 тисячу квадратних метрів зможуть вирощувати до 900 тонн листової зелені на рік, пише Fast Company.

Загалом 90% свіжих продуктів у Дубаї імпортовані з Європи чи інших країн. Щоб це змінити, Emirates Flight Catering уклала угоду з бостонською компанією щодо будівництва ферми, на якій вирощуватимуть салат, руколу, шпинат та іншу зелень.

Ферма, під назвою ECO-1, використовує на 95% менше води, ніж потрібно для вирощування зелені в полі, а також не потребує пестицидів або гербіцидів завдяки контрольованому середовищу. Світло, вологість та поживні речовини регулюються штучним інтелектом. Оскільки зелень вирощується в контрольованих умовах і відразу вирушає до магазинів або авіакомпаній, її не потрібно мити перед вживанням.

Продукти місцевого виробництва, як правило, мають нижчий вуглецевий слід через меншу кількість переміщень від ферми до тарілки. Водночас компанія відмовилася повідомити, скільки енергії використовуватиме ферма (освітлення від вертикальних ферм та кондиціювання повітря є головними факторами шкідливих викидів). Компанія заявляє, що використовує максимально ефективні системи. Ферма працює на традиційній енергії, хоча у майбутньому компанія планує використати сонячну енергію.

Арабські Емірати нещодавно інвестували 100 мільйонів доларів у сільське господарство, у тому числі в новий дослідницький центр, який працює над покращенням методів та технологій вертикального землеробства.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button