Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Візуалізації: Любомир Подолянич і Костянтин Русєв

Архітектори Любомир Подолянич і Костянтин Русєв розробили концепцію відновлення пошкоджених обстрілами житлових будинків харківського району Північної Салтівки, повідомляє Pragmatika.

Пропозиція потрапила до десятки найкращих проєктів міжнародного конкурсу Impact Design.

Відповідно до задуму, пошкоджені частини будинків — Північна Салтівка забудована переважно радянським типовим багатоповерховим житлом — демонтують, а саму панельної конструкцію зміцнюють металевим каркасом.

На 3D-принтері друкують житлові модулі, які стануть архітектурними «латками».

Модуль площею 31,3 м2 складається з двох рівнів: дорослого та дитячого. До першого входять кухня, вітальня, ванна кімната та робоча зона. Дитяча зона має два робочих і спальних місця та невелике приховане ігрове приміщення. 

Особливу увагу архітектори приділили системам зберігання та меблевим трансформерам.

У цокольному поверсі для кожної квартири передбачено контейнери, де господарі можуть зберігати великогабаритні речі, наприклад, сноуборди, коляски абощо. Біля будівель передбачено місце для паркування, підзарядки електросамокатів і велосипедів.

За потреби можна облаштовувати спортивні майданчики та зони відпочинку на покрівлях.

«Враховуючи те, що вся територія України з середини 1950-х років була забудована житловими багатоповерховими панельними будинками цієї ж серії, цей досвід можна поширити і на інші території, які постраждали від російської агресії», — пояснюють розробники. 

Архітектори обрали технологію 3D-друку, бо за її допомогою можна швидко створити постійне житло для тисяч постраждалих українців. Також таке рішення дозволить заощаджувати людський ресурс, економити на будматеріалах і логістиці, адже для зведення стін і перегородок використовується готова суміш, і надалі створені об’єкти не потребують додаткової обробки. 

Читайте також: Україні варто вивчати відбудову міст: приклади Роттердама, Дрездена, Варшави та Скоп’є

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button