Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Місто-хмарочос у вигляді дзеркальної стіни заввишки пів кілометра та 170 кілометрів у довжину — таке планує збудувати в Саудівській Аравії принц Мухаммед ібн Салман. Проєкт анонсували ще рік тому, але зараз публікують нові візуалізації та відеопрезентацію.

Цей мегапроєкт задумано як частину мегамегапроєкту Neom — транснаціонального розумного міста на березі Червоного моря, що розташовуватиметься біля кордонів Йорданії та Єгипту. Поки що, правда, завершено тільки два будинки, а решта лишається пустелею.

Хмарочос The Line — це лінійне місто, яке вміщатиме дев’ять мільйонів людей. Принц називає його «цивілізаційною революцією» і радикальним поворотом у містоплануванні.

При значній висоті та ще грандіознішій довжині ширина стіни становитиме лише 200 метрів.

Структура передбачає дві стіни з дзеркальними фасадами, вздовж яких групуватимуться житло, школи, лікарні, магазини тощо, а між ними — відкритий простір з парками та озелененням на різних рівнях.

Час у дорозі між двома крайніми точками хмарочоса становитиме 20 хвилин. Більшість сервісів буде розміщено в межах п’ятихвилинної пішої прогулянки. Автомобілей у місті не буде. Деталі транспортної системи не уточнюються (на торішній презентації показували підземні тунелі зі швидкісними поїздами), але на відео видно футуристичні літаючі об’єкти.

Енергія та вода повністю постачатимуться з відновлюваних джерел. Система «природної» вентиляції забезпечуватиме комфортний мікроклімат у хмарочосі.

Проєкт, за даними Dezeen, розробляє американська компанія Morphosis.

Критики проєкту зауважують, що крім загальної утопічності та невідповідності сучасним принципам містопланування, The Line передбачає повний контроль з боку диктаторського режиму.

Читайте також: Нова столиця Єгипту не має назви, але готова на 70%. Чому урбаністи вважають її посміховиськом?

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button