Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Архівне фото Михайла Булгакова зі сторінки facebook.com/bulgakovmuseuminkyiv

Фінський картограф Топі Чуканов створив мапу світу з місцями народження найвідоміших людей, повідомоляє ITC.

На карті позначено 2,3 мільйона відомих імен — взятих із баз Wikipedia та Wikidata.

Ці бази, своєю чергою, лягли в основу нещодавнього наукового дослідження, опублікованого в Nature. Автори намагалися оцінити ступінь відомості за такими критеріями, як: кількість внесених до Вікіпедії правок, загальна кількість слів у всіх доступних біографіях тієї чи іншої людини, середня кількість переглядів біографії в усіх мовних розділах, кількість у статтях зовнішніх посилань тощо.

Відповідно до популярності тієї чи іншої особи, ім’я на карті виділено більшим чи меншим шрифтом. Також вказано місце у загальному рейтингу помітності.

Таким чином, найвідомішим уродженцем Києва виявився Михайло Булгаков, який входить до тисячі найцитованіших у Вікіпедії персон. Також на території столиці позначені Ігор Сикорський, Голда Меїр та Олег Блохін.

В Україні серед найпопулярніших особистостей, які тут народилися, — Лев Троцький (№146 у списку у світі), Леонід Брежнєв (№404), Микола Гоголь (№762) та Джозеф Конрад (№808).

Серед уродженців Австрії найбільш відомий — Адольф Гітлер (№4), Великої Британії — Вінстон Черчилль (№7), Грузії — Йосип Сталін (№29), Італії — Леонардо да Вінчі (№3), США — Барак Обама (№1) та Дональд Трамп (№2).

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button