Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 303 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Архівне фото Михайла Булгакова зі сторінки facebook.com/bulgakovmuseuminkyiv

Фінський картограф Топі Чуканов створив мапу світу з місцями народження найвідоміших людей, повідомоляє ITC.

На карті позначено 2,3 мільйона відомих імен — взятих із баз Wikipedia та Wikidata.

Ці бази, своєю чергою, лягли в основу нещодавнього наукового дослідження, опублікованого в Nature. Автори намагалися оцінити ступінь відомості за такими критеріями, як: кількість внесених до Вікіпедії правок, загальна кількість слів у всіх доступних біографіях тієї чи іншої людини, середня кількість переглядів біографії в усіх мовних розділах, кількість у статтях зовнішніх посилань тощо.

Відповідно до популярності тієї чи іншої особи, ім’я на карті виділено більшим чи меншим шрифтом. Також вказано місце у загальному рейтингу помітності.

Таким чином, найвідомішим уродженцем Києва виявився Михайло Булгаков, який входить до тисячі найцитованіших у Вікіпедії персон. Також на території столиці позначені Ігор Сикорський, Голда Меїр та Олег Блохін.

В Україні серед найпопулярніших особистостей, які тут народилися, — Лев Троцький (№146 у списку у світі), Леонід Брежнєв (№404), Микола Гоголь (№762) та Джозеф Конрад (№808).

Серед уродженців Австрії найбільш відомий — Адольф Гітлер (№4), Великої Британії — Вінстон Черчилль (№7), Грузії — Йосип Сталін (№29), Італії — Леонардо да Вінчі (№3), США — Барак Обама (№1) та Дональд Трамп (№2).

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button