«Доступна іпотека» від уряду запрацює з жовтня. Що з нею не так?
Умови передбачають, що вчителі або медики мають заощадження в розмірі 20% від вартості житла для першого внеску.
Умови передбачають, що вчителі або медики мають заощадження в розмірі 20% від вартості житла для першого внеску.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24968 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
З першого жовтня в Україні почне працювати житлова програма «Доступна іпотека», повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Програма поширюватиметься на чотири категорії населення:
Для цих категорій громадян ставка складатиме 3%. Термін іпотеки — до 20 років. Мінімальний початковий внесок становитиме 20% від вартості житла.
З наступного року програма запрацює для всіх українців, які потребують покращення житлових умов. Ставка складатиме 7% річних.
Директор аналітичного центру CEDOS Іван Вербицький зауважує: якщо в людини є гроші на 20% вартості житла для першого внеску, то, ймовірно, вона також має ресурси, аби орендувати житло на ринку.
«Допомогу спершу мають отримати ті, хто не має ресурсів взагалі. Спочатку треба забезпечити всім мінімальні комфортні умови (якими переобладнані шкільні спортзали і, можливо, навіть пластикові контейнерні містечка не є — хоча навіть пластикові контейнерні містечка встановлюються за донорські кошти і не всі потребуючі можуть отримати місце навіть там, черги стоять), а вже потім допомагати тим, хто в принципі й без державної допомоги справляється», — вважає він.
Якщо ж ідеться про підтримку вчителів, лікарів, науковців та інших категорій працівників публічного сектору — Вербицький пропонує підвищити їм зарплату.
Якщо йдеться про підтримку будівельного сектору, можливо, краще, щоб він будував соціальне житло.
Читайте також: Київська житлова програма для «квартирної черги»: аналітики пояснюють, що з нею не так
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті