Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Концепція майбутнього міста від Nagara Rimba Nusa

Індонезія розпочала розчищення землі для будівництва нової столиці Нусантари, щоб зменшити перенаселеність Джакарти, яка йде під воду, пише Bloomberg.

Влада країни має намір завершити перший етап будівництва міста до 2024 року за рахунок державного фінансування – це 3,4 мільярди доларів. Водночас 80% фінансування проєкту, вартістю 34 мільярди доларів, надходитиме від приватних інвесторів. Повністю будівництво планують завершити за десять років.

Під час першої фази будуватимуть урядові будівлі, школи, лікарні та розважальні заклади. Роботи вже розпочалися, включаючи розчищення землі та створення під’їзних доріг для робітників. Очікується, що до 2045 року в Нусантарі проживатимуть до 1,9 мільйона осіб.

Екологи критикують будівництво, адже розвиток Нусантари може загрожувати одному із найстаріших у світі тропічних лісів на Борнео. У відповідь влада країни заявила, що місто буде отримувати всю енергію з відновлюваних джерел, виділяти 10% своєї площі для виробництва продуктів харчування та забезпечувати розвиток громадського транспорту та веломереж.

Для досягнення цих довгострокових цілей Індонезія значною мірою покладатиметься як на інвесторів всередині країни, так і на іноземних – з Саудівської Аравії та Китаю. Водночас японська корпорація SoftBank Group, яка мала брати участь у проєкті, відмовилася від нього в березні. Влада країни вже запропонувала нижчі прибуткові податки для мешканців Нусантари та спеціальні податкові канікули для компаній, які перенесуть туди свої штаб-квартири.

Крім фінансування, іншою проблемою є відсутність політичної волі для завершення такого масштабного довгострокового проєкту. Враховуючи, що термін повноважень президента Джоко Відодо закінчується у 2024 році, скептики висловили стурбованість тим, що новий лідер може зупинити проєкт.

Рішення перенести столицю пов’язане з тим, що Джакарта перевантажена та йде під воду. Експерти Всесвітнього економічного форуму вважають, що це місто занурюється під воду швидше за інші, де є такі проблеми. Колишню столицю дуже швидко вкриває водами Яванське море. Нова столиця розташована глибоко у джунглях Східного Калімантану на острові Борнео.

Президент Індонезії ще в 2019 році висловлював побоювання через екологічний стан Джакарти та оголосив про майбутнє перенесення. Того ж року провели конкурс на дизайн майбутнього міста проводився, і переможцем стала місцева компанія Nagara Rimba Nusa. Участь у розробці також беруть команди, що посіли друге та третє місця, дизайнери з Китаю, Японії та інших країн.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button