Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: unsplash

Засновниця фундації «Незламна Україна» Вікторія Гнап разом із чоловіком створили мережу українських шкіл у Польщі. Нині повноцінні школи функціонують у Варшаві, Кракові та Вроцлаві, пише «Апостроф».

На початку березня вони приїхали в Польщу, щоб створити українські школи для українських дітей. 25 березня вже почалось навчання – у Кракові, Вроцлаві і Варшаві. Спочатку онлайн, а потім й офлайн – у Варшаві з квітня, в Кракові з травня.

Фундація підписала угоду про співпрацю з Запорізькою гімназією, що підпорядкована Запорізькій міській владі, і працює, як виїзна запорізька гімназія на території Польщі. Спочатку вони вкладали власні кошти, а вже в травні підписали партнерську угоду з Міжнародним дитячим фондом ЮНІСЕФ.

За перші тижні через Телеграм-бот вони отримали майже дві тисячі заяв від батьків та близько 600 заяв від вчителів, які хотіли працювати. Тоді обрали директорів шкіл, які разом із психологом та НR-менеджером змогли віднайти педагогічні колективи. З двох тисяч заявок сформували три школи по 100-300 дітей, із загальною кількістю 750 дітей, з першого по 11 класи.

Водночас для шкіл шукали приміщення. За словами Гнап, їм відмовляли навіть в комерційних будівлях. Тоді вони вирішили звернутися до керівництва польських шкіл.

«Нам вдалося знайти партнерів, за допомогою яких ми вивели наших українських дітей у другу зміну. Тобто діти вийшли навчатися в приміщення польських шкіл у другу зміну з українськими викладачами, за нашою програмою, і можна сказати, що це було ідеальне комбо. Тому що ця школа пристосована до того, щоб діти там навчались. Тобто є кабінет хімії, фізики, можливість робити досліди», – розповіла вона.

Зараз фундація продовжує шукати приміщення на комерційній основі, аби вивести дітей з першого вересня в першу зміну.

За даними ЮНІСЕФ, понад 500 тисяч українських дітей виїхало до Польщі з початку повномасштабної війни. Наприкінці останнього семестру у школах Польщі навчалося приблизно 190 тисяч дітей. З них близько 25 тисяч — у дитсадках, 120 тисяч у початковій школі, решта — у середніх і старших класах. Більшість дітей-біженців, які переїхали до Польщі з початком війни, починають навчатися у місцевих школах.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button