Незабаром в Україні з’явиться уніфікована жіноча військова форма, але поки жінкам видають чоловічу
Нині діє дві ініціативні групи, які допомагають жінкам з військовою формою.
Нині діє дві ініціативні групи, які допомагають жінкам з військовою формою.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Жінкам військовим досі видають чоловічу форму й чоловічу спідню білизну, їм бракує взуття менших розмірів та бронежилетів з урахуванням особливостей жіночої фігури. Проте незабаром вперше в історії Збройних сил України у жінок з’явиться уніфікована жіноча військова форма, пише ВВС Україна.
У ЗСУ разом із добровольцями територіальних громад сьогодні служать близько 57 тисяч жінок. З них близько 32 тисячі перебувають у зоні бойових дій. Кожного місяця контракт із ЗСУ підписує близько тисячі жінок.
Проте у наказі міністерства оборони №238 затверджено єдиний стандарт уніформи – чоловічий. Жіноча форма передбачена лише парадна.
Депутатка Київради Ірина Никорак, яка просуває ініціативу жіночої форми для українських військовослужбовиць, розповідає, що чоловічі розміри й фасони одягу не відповідають жіночим. Штани можуть добре сидіти у стегнах, але будуть завеликі у талії, у кітелів – задовгі рукави, плече спускається майже до ліктя. Тому жінкам доводиться перешивати форму або пристосувати її булавками та тактичним ременем у польових умовах.
Військовослужбовиці вважають, що відсутність зручної жіночої форми на дев’ятому році війни з Росією – свідчення знецінювання жінок в армії. Жінкам доводиться збирати обмундирування самостійно.
Саме це стало основним аргументом для волонтерського проєкту Arm Women Now (Озброїмо жінок зараз), який хоче забезпечити українських захисниць якісною і функціональною формою. Авторка проєкту розповідає, що першу партію штанів, кітелів і тактичної білизни вже цього тижня передадуть захисницям на безоплатній основі для того, щоб протестувати і переконатися, що форма функціональна і зручна
Проєкт Arm Women Now фінансується благодійними внесками й через аукціони за участю зірок шоубізу та спортсменів. Волонтерам вже вдалося зібрати 400 тисяч гривень, яких вистачило на пошив 300 комплектів.
Зараз в Україні є дві ініціативні групи: перша – група волонтерів за підтримки офісу президента в рамках проєкту першої леді «Безбар’єрність», друга – на чолі з Іриною Никорак.
Крім того, однією з умов інтеграції України у євроатлантичні структури безпеки є досягнення рівності в армії. Це насамперед доступ до військових посад та освіти, можливість кар’єрного зростання, особиста безпека, а також комфортні умови служби для жінок з урахуванням їхніх базових потреб.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті