Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 9 років та 290 днів. За цей час ми опублікували 23590 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Замінити радянський герб на київському монументі Батьківщина-мати на тризуб зможуть лише в наступному році. Про це міністр культури Олександр Ткаченко повідомив «Суспільному».

Згідно з опитуванням українців в «Дії», найбільшу кількість голосів (85%) набрав варіант «замінити на Тризуб — державний герб України».

«Тут питання полягає в наступних кроках: маємо зробити для початку технічне обстеження, у якому стані зараз перебуває об’єкт, потім віддати це на експертизу кільком київським інститутам, які знаються на металевих конструкціях, які розуміють, що треба робити», — пояснив Ткаченко.

Після цього необхідно буде напрацювати проєктну документацію, яким має виглядати цей герб та провести відповідний конкурс. І лише після цього можна розпочати роботи з демонтажу і встановлення. Паралельно мають бути вирішені питання, пов’язані із законодавчою сферою, зокрема авторським правом.  

Водночас мистецтвознавиця, співробітниця музею історії Києва Катерина Липа, заявила, що радянський герб на щиті монументу технічно неможливо демонтувати. Експерти стверджують, що демонтаж супроводжує низка проблем. Зокрема, в середині статуї гулятиме вітер, вирізаний двотонний шмат сталі буде важко спустити на землю, а затулити майбутню дірку потрібно матеріалом такого ж кольору і рельєфу.

Також монумент захищений авторським правом – родичі скульптора не погоджуються змінювати витвір.

Монумент розташований на території Національного музею історії України у Другій світовій війні та був відкритий в 1981 році. Він вважається найвищою скульптурою у Європі. Автор – український скульптор Василь Бородай.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button