Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 196 днів. За цей час ми опублікували 25553 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Мапа Реновації

Шостого серпня на вулиці Олеся Гончара, 60 почали розбирати частину садиби Лапинської — зведений у 1908 році місток, який має окремий статус пам’ятки архітектури місцевого значення. Про це повідомляє Мапа Реновації.

«Ми отримали від місцевих фотографії будівельних робіт ще в суботу, шостого серпня. Видно було, що деякі елементи містка вже кудись зникли. А саме автентичні цегляні стовпчики, на яких раніше було освітлення та огородження, декороване ступінчастими прямокутними отворами», — розповіла Суспільному архітекторка ГО «Мапа Реновації» Дар’я Корба.

Сторічну жовту цеглу зі стовпчиків та огородження складають у мішки. Подальша її доля невідома. 

Фото: Мапа Реновації

Робітники сказали волонтерам, що місток ремонтують, бо він аварійний. Голова ОСББ запевняє, що це «ремонт власними силами».

Ініціювали демонтаж ОСББ «Садиба Лапинської» та КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району Києва». Дозволів на виконання робіт вони не отримали, повідомив Суспільному директор Департаменту охорони культурної спадщини (ДОКС) КМДА Олександр Никоряк.

За його словами, об’єкт і справді аварійний, проблема виникла ще два роки тому. Ще тоді голова ОСББ Садиби Лапинської повідомив про наміри розробити проєкт протиаварійних робіт. Але так і не зробив цього.

«Як би там не було, по закону потрібно було робити це з проєктом та дозволами. Не так важко робиться проєкт протиаварійних робіт. Ми би його затвердили. Вони б у законний спосіб аварійні елементи розібрали, потім би зібрали назад», — наголосив Никоряк.

Фото: Мапа Реновації

Дев’ятого серпня ДОКС надав ОСББ припис про зупинку робіт та зобов’язав протягом місяця надати проєктну документацію.

У Мапі Реновації заявляють, що пам’ятки не можна перебудовувати чи розбирати без погодженого проєкту. Крім того, до будь-яких реставраційних чи консерваційних робіт необхідно залучати професійних реставраторів. 

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button