У центрі Києва розбирають 110-річний місток — пам’ятку архітектури (фото)
Голова ОСББ запевняє, що це «ремонт власними силами».
Голова ОСББ запевняє, що це «ремонт власними силами».
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 196 днів. За цей час ми опублікували 25553 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Шостого серпня на вулиці Олеся Гончара, 60 почали розбирати частину садиби Лапинської — зведений у 1908 році місток, який має окремий статус пам’ятки архітектури місцевого значення. Про це повідомляє Мапа Реновації.
«Ми отримали від місцевих фотографії будівельних робіт ще в суботу, шостого серпня. Видно було, що деякі елементи містка вже кудись зникли. А саме автентичні цегляні стовпчики, на яких раніше було освітлення та огородження, декороване ступінчастими прямокутними отворами», — розповіла Суспільному архітекторка ГО «Мапа Реновації» Дар’я Корба.
Сторічну жовту цеглу зі стовпчиків та огородження складають у мішки. Подальша її доля невідома.
Робітники сказали волонтерам, що місток ремонтують, бо він аварійний. Голова ОСББ запевняє, що це «ремонт власними силами».
Ініціювали демонтаж ОСББ «Садиба Лапинської» та КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Шевченківського району Києва». Дозволів на виконання робіт вони не отримали, повідомив Суспільному директор Департаменту охорони культурної спадщини (ДОКС) КМДА Олександр Никоряк.
За його словами, об’єкт і справді аварійний, проблема виникла ще два роки тому. Ще тоді голова ОСББ Садиби Лапинської повідомив про наміри розробити проєкт протиаварійних робіт. Але так і не зробив цього.
«Як би там не було, по закону потрібно було робити це з проєктом та дозволами. Не так важко робиться проєкт протиаварійних робіт. Ми би його затвердили. Вони б у законний спосіб аварійні елементи розібрали, потім би зібрали назад», — наголосив Никоряк.
Дев’ятого серпня ДОКС надав ОСББ припис про зупинку робіт та зобов’язав протягом місяця надати проєктну документацію.
У Мапі Реновації заявляють, що пам’ятки не можна перебудовувати чи розбирати без погодженого проєкту. Крім того, до будь-яких реставраційних чи консерваційних робіт необхідно залучати професійних реставраторів.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті