Мешканці Ірпеня та волонтери відновлюють ландшафт на кількох вулицях
Ініціатива «Ірпінь. Хроніки відновлення» вже визначила кілька ділянок для майбутніх клумб.
Ініціатива «Ірпінь. Хроніки відновлення» вже визначила кілька ділянок для майбутніх клумб.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24981 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Мистецька агенція АртПоле, яка створила ініціативу «Ірпінь. Хроніки відновлення», висадить у місті нові рослини. Зокрема, дизайнери Green Terra та місцеві активісти відновлять ландшафт на декількох локаціях.
Ще в квітні волонтери висадили м’яту й бузок у дворах напівзруйнованих будинків, а місцеві — посадили овочі на своїх городах. Учасниця ініціативи, художниця Оля Михайлюк розповідає, що взаємодія з рослинами дає людям можливість відволіктися від страшних березневих спогадів, оцінити ділянки ґрунту щодо вологи й сонячного проміння, аби кущі й квіти прижилися, а отже — подумати про мирне майбутнє свого міста.
Вже визначено кілька ділянок для майбутніх клумб. Перша знакова локація — криниця на території церкви. Коли в Ірпені був брак питної води, саме вона врятувала мешканців району. Свого часу біля криниці росла калина, зараз її планують відновити.
Наступне місце — магазин «Альонка», який працював буквально до останньої хлібини. Під час окупації залишки продуктів роздавали ірпінцям безкоштовно. Ворожий снаряд потрапив у землю у двох метрах звідси. Будівлю пошкодило, та зараз магазин знову працює. Воронку від снаряду планують засадити імператою — травою, яка змінюватиме колір із зеленого на червоний, також там висадять квіти.
Рослини висадять і на подвір’ї між будинками, де в березні люди облаштували собі спільний простір із багаттям та лавками. Тепер місце прикрашає бузок та м’ята. Також тут з’являться й інші елементи прибудинкового дизайну. Зараз над ними працюють художники й урбаністи.
Олег Божко, ландшафтний дизайнер з Green Terra, розповідає, що у тіні планують висадити рослини, які люблять затишок і вологу — хости, бузульники, флокси.
Планується, що у проєкті скрізь буде гармонія практичності та символізму. Наприклад, тіньові ділянки зосереджені навколо джерела, яке символізує життя, а також біля гравійного майданчика — місця для спілкування, спогадів, мрій про майбутнє.
Крім того, Михайлюк записала інтерв’ю з ірпінцями. Серед них садівник, зооактивісти та волонтери. Наприкінці вересня презентація циклу документальних історій відбудеться офлайн в Ірпені. У жовтні відео планують показати онлайн — на Youtube-каналі АртПоля.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті