Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 304 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Хмарочос

У Києві почали демонтаж модерністської будівлі ПАТ «Київпроект» на вулиці Богдана Хмельницького, 16-22. Про це повідомляє спільнота Ukrainian Modernism. На цій ділянці Perfect Group та Saga Development зведуть багатофункціональний комплекс Kyїvproekt City Space з апартаментами, офісами та комерційними приміщеннями.

Продаж квартир у комплексі почався у березні 2021 року. Квадратний метр в новій будівлі коштує від 102 тисяч гривень.

Ірина Красюк, директорка компанії «Київпроект-1», під час відкритої дискусії з містянами ще у 2019 році, заявляла про плани зберегти комплекс, зробивши його більш привабливим.

Девелопер загалом подає проєкт як реконструкцію – збирається зберегти невелику частину загальних рис, притаманних фасаду та об’ємно-просторову рішенню, додавши поверхів та квадратних метрів в порівнянні з характеристиками оригінальної будівлі «Київпроєкту».

Архітектори, зокрема, дослідник радянської архітектури Олексій Биков та автор будівлі Театру на Подолі Олег Дроздов — відстоювали максимальне збереження в майбутньому проєкті всіх оригінальних архітектурних рішень, притаманних цій будівлі.

Фото: saga-development.com

Читайте також: Монстри модернізму: історія «Київпроекту», проектувальника Києва XX століття

Будівля «Київпроекту» сформована із декількох частин, що відрізняються своєю висотою та об‘ємом. Вглиб кварталу знаходиться 16-поверхова «вежа», у той час як фасадна частина — це стилобат із відкритим внутрішнім двором. Проєкт будівлі розробила команда архітекторів на чолі з Вадимом Огурою та Валентиною Козловою. У її будові використано прийом із пустотами, що демонструє вплив американських архітектурних трендів того часу.

У 1980-х роках тут розташувалася головна проєктна організація з забудови Києва — інститут «Київпроект». Тоді у ньому працювало понад 2000 людей.

У 2018 році Інститут «Київпроект» викупив колишній заступник мера Черновецького Денис Басс. Вже за рік новий власник, інвестиційна компанія Kyivproekt Development, анонсував перетворення Київпроекту на офісно-житловий комплекс з торговельними приміщеннями. Детально про зміни, які чекають на будівлю, ми писали у нашому матеріалі.

Наприкінці 2021 року суд забороняв проводити на цій ділянці будівельні, земляні роботи та здійснювати реконструкцію. Арешт було накладено у рамках кримінального провадження, яке веде Державне бюро розслідувань. Керівник ПАТ «Київпроект», адвокат Павло Гуцало подав клопотання про скасування арешту.

У вересні 2019 року Держархбудінспекція України видала «Київпроекту» дозвіл на будівельні роботи на об’єкт «Реконструкція майнового комплексу – будівлі «Київпроект» під багатофункціональний комплекс. Ця ділянка відповідно до Генплану є територією громадських будівель та споруд і частково – середньо- та малоповерхової забудови. Крім того, ділянка розташована в Центральній планувальній зоні, де діє обмеження по висоті не вище 27 метрів (9 поверхів). Натомість у діючому дозволі вказана поверховість нової будівлі – 8 поверхів, але по факту буде 24 поверхи.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button