Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24976 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Хмарочос

У Києві почали демонтаж модерністської будівлі ПАТ «Київпроект» на вулиці Богдана Хмельницького, 16-22. Про це повідомляє спільнота Ukrainian Modernism. На цій ділянці Perfect Group та Saga Development зведуть багатофункціональний комплекс Kyїvproekt City Space з апартаментами, офісами та комерційними приміщеннями.

Продаж квартир у комплексі почався у березні 2021 року. Квадратний метр в новій будівлі коштує від 102 тисяч гривень.

Ірина Красюк, директорка компанії «Київпроект-1», під час відкритої дискусії з містянами ще у 2019 році, заявляла про плани зберегти комплекс, зробивши його більш привабливим.

Девелопер загалом подає проєкт як реконструкцію – збирається зберегти невелику частину загальних рис, притаманних фасаду та об’ємно-просторову рішенню, додавши поверхів та квадратних метрів в порівнянні з характеристиками оригінальної будівлі «Київпроєкту».

Архітектори, зокрема, дослідник радянської архітектури Олексій Биков та автор будівлі Театру на Подолі Олег Дроздов — відстоювали максимальне збереження в майбутньому проєкті всіх оригінальних архітектурних рішень, притаманних цій будівлі.

Фото: saga-development.com

Читайте також: Монстри модернізму: історія «Київпроекту», проектувальника Києва XX століття

Будівля «Київпроекту» сформована із декількох частин, що відрізняються своєю висотою та об‘ємом. Вглиб кварталу знаходиться 16-поверхова «вежа», у той час як фасадна частина — це стилобат із відкритим внутрішнім двором. Проєкт будівлі розробила команда архітекторів на чолі з Вадимом Огурою та Валентиною Козловою. У її будові використано прийом із пустотами, що демонструє вплив американських архітектурних трендів того часу.

У 1980-х роках тут розташувалася головна проєктна організація з забудови Києва — інститут «Київпроект». Тоді у ньому працювало понад 2000 людей.

У 2018 році Інститут «Київпроект» викупив колишній заступник мера Черновецького Денис Басс. Вже за рік новий власник, інвестиційна компанія Kyivproekt Development, анонсував перетворення Київпроекту на офісно-житловий комплекс з торговельними приміщеннями. Детально про зміни, які чекають на будівлю, ми писали у нашому матеріалі.

Наприкінці 2021 року суд забороняв проводити на цій ділянці будівельні, земляні роботи та здійснювати реконструкцію. Арешт було накладено у рамках кримінального провадження, яке веде Державне бюро розслідувань. Керівник ПАТ «Київпроект», адвокат Павло Гуцало подав клопотання про скасування арешту.

У вересні 2019 року Держархбудінспекція України видала «Київпроекту» дозвіл на будівельні роботи на об’єкт «Реконструкція майнового комплексу – будівлі «Київпроект» під багатофункціональний комплекс. Ця ділянка відповідно до Генплану є територією громадських будівель та споруд і частково – середньо- та малоповерхової забудови. Крім того, ділянка розташована в Центральній планувальній зоні, де діє обмеження по висоті не вище 27 метрів (9 поверхів). Натомість у діючому дозволі вказана поверховість нової будівлі – 8 поверхів, але по факту буде 24 поверхи.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button