Україна добудувала дві нові ділянки колій до Румунії. Що це означає?
Румунський напрямок — зараз найзавантаженіший для української залізниці.
Румунський напрямок — зараз найзавантаженіший для української залізниці.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Українські залізничники за два місяці збудували дві дільниці до кордону з Румунією: від Рахова завдовжки 19,3 кілометра та від Тересви завдовжки 1,1 кілометра. Про це повідомив голова Укрзалізниці Олександр Камишін.
Румунський напрямок — зараз найзавантаженіший. Через порушення логістичних зв’язків, зокрема, морських перевезень, чимало вантажів прямують саме залізницею через Румунію. Наразі працює два вузли на румунському кордоні. Нові ділянки дозволять відкрити ще третій і четвертий вузли, якщо румунська сторона відновить свою частину дільниці.
Тоді залізницею через кордон Румунії можна буде відправляти додаткові шість пар вантажних поїздів щодня — це додаткові 3,5 мільйона тонн вантажів на рік.
Крім того, ці дві дільниці відкривають перспективу і для нових пасажирських напрямків. Можна буде налагодити сполучення між Ужгородом, Івано-Франківськом і Чернівцями.
Також це дозволить запустити міжнародні маршрути між українськими та румунськими містами — як з боку Ужгорода, так і з боку Івано-Франківська та Чернівців.
До того часу новою дільницею ходитиме приміський дизель-поїзд №6441/6442 Коломия–Рахів–Коломия, маршрут якого вже продовжено до прикордонної станції Ділове.
Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті