Прем’єрку Фінляндії після публікації відео з вечірок та критики підтримали інші фінки
Жінки постять відео зі своїх вечірок під хештегом #solidaritywithsanna.
Жінки постять відео зі своїх вечірок під хештегом #solidaritywithsanna.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Конфлікт, пов’язаний із вечірками прем’єр-міністерки Фінляндії Санни Марін, загрожує зіпсувати її політичну кар’єру. Про це пише Тhe Guardian.
Марін була обрана на посаду в 34 роки, та стала наймолодшою обраною лідеркою країни у світі. У 27 років вона очолила міську раду Тампере, третього за величиною міста Фінляндії. До 2019 року Марін займала посаду міністерки транспорту та зв’язку, а після того, як Антті Рінне пішов з посади прем’єр-міністра, Соціал-демократична партія Фінляндії обрала її своєю кандидаткою на посаду нового прем’єр-міністра. Марін очолила коаліцію з п’яти партій, де головували жінки, а більшості з них не було 40 років.
Марін блискуче впоралася з управлінням країною під час епідемії коронавірусу та забезпечила вступ Фінляндії до НАТО. У своїй політиці вона робить значний акцент на екологічних проблемах та правах жінок.
У грудні 2021 року вона вибачилася за те, що відвідала нічний клуб Гельсінкі з друзями після контакту з хворим на ковід. Марін вийшла без службового телефону й отримала повідомлення про ізоляцію лише після повернення додому.
Нещодавно їй довелося пройти тест на наркотики (який виявився негативним) після публікації кадрів з приватної вечірки. Марін спочатку захищала своє право на спілкування в неробочий час. Пізніше вона все-таки вибачилася за фотографії її друзів, які позують топлес в офіційній резиденції.
Її прихильники стверджують, що напади на Марін підживлюються мізогінією, і це правда, що сексизм переслідує її уряд. Наприклад, у Давосі у 2020 році модератор панелі запитав Марін, як працює її уряд, на що вона здивовано відповіла: «Він працює як будь-який уряд». Пізніше того ж року Марін розкритикували за те, що вона знялася без бюстгальтера під чорним блейзером для фотосесії в журналі.
За даними останніх опитувань, партія Марін відстає від правоцентристської Національної коаліції, що ставить під сумнів її майбутню перемогу на виборах. Але Марін також зустріла шалену підтримку, особливо з боку фінських жінок. Вони діляться відео, на яких розважаються на вечірках, під хештегом #solidaritywithsanna. У такий спосіб жінки підтримують лідерку уряду та її право розважатися.
Ставши прем’єр-міністром, Марін заявила, що не має наміру ставати політиком-машиною. Спочатку вона продовжувала жити у своїй приватній квартирі та робити покупки в місцевому супермаркеті. У 2020 році в інтерв’ю британському Vogue Марін сказала, що «просто хоче бути чесною та бути собою».
Видання підсумовує, що, можливо, критикам доведеться прийняти те, що світові лідери теж можуть бути звичайними людьми.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті