ЮНЕСКО погодилася зарахувати Одесу до об’єктів Світової спадщини
Крім того, рекомендують додати до переліку об’єктів у небезпеці Київ та Львів.
Крім того, рекомендують додати до переліку об’єктів у небезпеці Київ та Львів.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
ЮНЕСКО підтримала занесення історичного центру Одеси до списку об’єктів Світової спадщини та переліку об’єктів Світової спадщини в небезпеці. Таке рішення ухвалили на зустрічі директорки організації Одрі Азулай з українським міністром культури Олександром Ткаченком.
В Україні сподіваються, що гарантії ЮНЕСКО дозволять захистити архітектуру міста від руйнувань в умовах війни. Деякі пам’ятки вже було пошкоджено обстрілами — наприклад, засклення вікон і даху Одеського художнього музею наприкінці липня.
ЮНЕСКО готується профінансувати відновлення цього музею та Музею сучасного мистецтва Одеси, а також залучення додаткових співробітників, які займатимуться захистом колекцій. Планують надати необхідне обладнання для оцифрування принаймні тисячі творів мистецтва та архівних документів.
Міській адміністрації доправлять захисні панелі, мішки з піском, вогнегасники, вогнестійкі матеріали, протигази тощо для захисту пам’ятників.
Крім того, комітету Світової спадщини рекомендують додати до переліку об’єктів у небезпеці Київ та Львів. Зокрема, планують створити у Львові культурний центр ЮНЕСКО, де проводитимуть зустрічі, тренінги та події — на відкриття та функціонування протягом перших кількох місяців уже передбачено 1,5 мільйона доларів.
В ЮНЕСКО додають, що наразі зібрали сім мільйонів доларів на різноманітні ґранти на підтримку України.
Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті