Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Ddddddarya / Unsplash

ЮНЕСКО підтримала занесення історичного центру Одеси до списку об’єктів Світової спадщини та переліку об’єктів Світової спадщини в небезпеці. Таке рішення ухвалили на зустрічі директорки організації Одрі Азулай з українським міністром культури Олександром Ткаченком.

В Україні сподіваються, що гарантії ЮНЕСКО дозволять захистити архітектуру міста від руйнувань в умовах війни. Деякі пам’ятки вже було пошкоджено обстрілами — наприклад, засклення вікон і даху Одеського художнього музею наприкінці липня.

ЮНЕСКО готується профінансувати відновлення цього музею та Музею сучасного мистецтва Одеси, а також залучення додаткових співробітників, які займатимуться захистом колекцій. Планують надати необхідне обладнання для оцифрування принаймні тисячі творів мистецтва та архівних документів.

Міській адміністрації доправлять захисні панелі, мішки з піском, вогнегасники, вогнестійкі матеріали, протигази тощо для захисту пам’ятників.

Крім того, комітету Світової спадщини рекомендують додати до переліку об’єктів у небезпеці Київ та Львів. Зокрема, планують створити у Львові культурний центр ЮНЕСКО, де проводитимуть зустрічі, тренінги та події — на відкриття та функціонування протягом перших кількох місяців уже передбачено 1,5 мільйона доларів.

В ЮНЕСКО додають, що наразі зібрали сім мільйонів доларів на різноманітні ґранти на підтримку України.


Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. Погляди, викладені у цьому матеріалі, належать авторам і не відображають офіційну позицію МЗС Чеської Республіки.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button